blank
Dobrý cider - nová prodejna v Praze otevřena
Blogy

5.3. Povídání o cideru u  nás a podnikání v tomto oboru.

https://www.podnikatel.cz/clanky/prodava-cidery-z-dovozu-a-z-ceska-o-jeho-dalsich-planech-rozhodne-i-brexit/

 

 

29.11.

Pravděpodobně první ( a jistě ne poslední) ochutnávka na téma párování cideru a jídla proběhla velmi příjemně. Toto jsme

Toto jsme ochutnali. Zejména zajímavé se mi zdají kombinace s pomerančem, zázvorem, brie sýrem, které fungují skoro vždy, ale došlo i na pár neobvyklých kombinací (například perry a křen :-))

Aspall Dry Premier Cru

a) kachní paštika, b)pomerančový džem

Poire Le Brun

    a) ementál, b) kozí sýr

Cidre Le Brun Bio

a) sýr Comte, b) sýr brie

Sidra Eusko Label Bereziartua

    a) makrela, b) sýr blue stylton

Sidra Ecologica Bereziartua

  1. a) zázvorová sušenka, b) romadůr

Dunkertons Vintage Organic Cider a) zěřinová paštika, b) sýr brie

Dunkertons Organic Perry

a) sýr rochebaron, b)křen s hruškou

Ak cider sweet strong

a) mango chutney, b) hořka čokoláda

 

 

20.6.

Dne 16.6.-18.6. proběhla již 2. Slavnost cideru. Opět na Smíchovské náplavce. Sešlo se zde desítky vzorků ciderů a tak bylo možno porovnávat. V prvé řadě díky organizátorům: Asociaci řemeslného cideru, že do toho jdou. Ano, není to opravdu lehké vyvážit všechny časové, termínové, obsahové a finanční starosti související s organizací, takovéto akce.

Není na místě kritika, že se akce zůčastní velké značky s cidery jejichž řemeslná úroveň je nevalná. Někdo do banku holt musí dát peníze.

Celkově vzato letošní ročník nepřinesl zásadní objev. Všiml jsem si rostoucí nabídky tzv. chmelených ciderů a rostoucí nabídku různě ochucených ciderů. U některých značek je znát obrovský progres (Divoké jablko například), který jde ruku v ruce se zlepšující se technologií a zkušenostmi.

Na cideru u nás je úžasné, že vlastně všichni začínají. Nikdo na začátku nevěděl nic a všechno začalo od nuly. Nebylo se od koho učit, takže cesta pokusů a omylů je dlouhá. Pivař Vám neporadí, co děláte špatně a vinař také ne i když k tomu má relativně blízko. Pár nadšenců jezdí za zkušenostmi do Francie, Anglie či Španělska převzít cenné zkušenosti. Něco je však nepřenositelné, proto bude trvat ještě dlouho, než se u nás vytvoří silná a zkušená skupina výrobců jejichž řemeslo a řemeslný výsledek stojí za to.

 

Bylo zjevné jak méně zkušení získávají a pátrají po zkušenostech protřelejších, aby svůj produkt posunuly dál.

Zcela upřímně: některé cidery si pily velmi špatně a řada ciderů vykazovala zřetelné vady (sirná aromatika, octové chutě, kovové chutě atd.) dané chybou v postupu.

 

Nic naplat lepší to říct, než se falešně plácat po ramenou a chválit chyby. Nechť je to však základem pro další zlepšení. Chybama se člověk má učit. Ke smůle cideru je, že každá chybu lze definitivně napravit až s dalším ročníkem jablek. O to víc je to celé náročnější. Vážím si každého, který do toho takto jde.

 

 

5.4. 2017

Letošní přehlídka a ochutnávka českých ciderů byla hodně pestrá (Meet factory 9.3.2017). Vždy mě hlavně baví amatérská sekce, kde jsem se se svým Garage ciderem rovněž účastnil. Z mé strany (garage cider je opravdu piko výroba - 50-60ltr) jde hlavně o zábavu a legraci ale je fajn vidět, že spousta nadšenců tuto zábavu posouvá dále a brzy třeba přestoupí k profíkům: Tvrz Sudkův důl, Cidrebuch atd. Brzy o nich uslyšíme. U řady těchto amaterů výsledek předčí řadu profíků. Něco jsem získal na ochutnání a rád se o to s Vámi podělím. Připravujeme znovu oživení nepravidelných ochutnávek v Podskalí.

 

5.1.2017

V půlce listopadu se v USA konala velká soutěž ciderů US Open Cider Championship. Většina ciderů je v našich končinách zcela neznámá. Pouze Dunkertons Perry (stříbrné ocenění pro Perry) u nás koupit můžete. Co mě však zaujalo dále je velmi zajímavá struktura kategorií, která konečně nahlíží různost a mnohost stylů - celkem 15 kategorií.
Nedávno mi přišla do emailu jedna pozvánka na zdejší akci, která se u nás bude konat v únoru: soutěž piv a pivovarů (nevím jak se to jmenuje, je jich už hodně...) a vedle desítek kategorii piv se krčí jedna všebecná kategorie: cider. Prý proto, že cidery nyní rostou na popularitě a vyrábí je i pivovary :-). Nevím jestli tímto oceněním se má cenu chlubit...No mrkněte a srovnejte US Open Championship: http://www.usopencider.com/

 

 

 

5.11. Cider bez jablek neuděláte. Proto fandím všem projektům, které se snaží lidem přiblížit tento základ přiblížit. Projekt Na ovoce je jedním z nich. Mapují veřejně přístupné sady a ovocné stromy, aby toto volné ovoce sloužilo těm, kteří mají zájem. Jejich benefinční prodej ovocných stromků starých odrůd tomu pomáhá. Více na  http://eshop.na-ovoce.cz

 

20.9. pěkný článek o sidře je zde:

 

http://www.rozhlas.cz/radiozurnal/zzz/_zprava/cider-je-pochoutka-asturie-ale-domu-si-ho-nevozte-lepsi-je-vypit-ho-na-miste--1641330

 

18.4.

Pro ochutnávky tento týden jsme vybrali AK cider dry. Máme na zásobě lehce perlivou i neperlivou variantu. Nabízí se tedy srovnání co je lepší. Osobně mám radši tu neperlivou, je to blíž tradičnímu chápání cideru z anglického jihozápadu. Napři. Hecks cider ze Sommersetu (www.hecksfarmhousecider.co.uk) je toho dobrým příkladem. Vlastně tyto (AK a Hecks) cideru jsou si ve výrazu celkem podobné. Oba zrajou v dubovém sudu a mají hluboké tóny zralého ovoce. Jinak tyto cidery je rozhodně lepší podávat při teplotě tak 12stupnu. Nepodchlazovat a rozhodně nedávat s ledem. To nechme marketingovým ciderům.

 

 

26.1.

Až někdy uslyšíte o "Fire cideru", tak obvykle se bude jednat o americkou lidovou medicínu pro podporu imunity. Jedná se směs z octu z jablečného cideru, zázvorového kořeně, pálivých papriček, křenu, česneku, bylinek atd..Co recept to unikát. Ale mohlo by se hodit v tomto počasí, ne?
https://www.youtube.com/watch?v=k9vv2hYuH3Y

 

 

11.1.

Klasický způsob jak cideru zachovat jeho sladkost je způsob výroby metodou tzv. Keeving. Běžná je pro francouzské cidry. Proto také mají většinou méně alkoholu a jsou sladší. Není však pravdou, že keeving je výlučně francouzskou záležitostí. I v Anglii (i když měnším měřítku) se použivá tam, kde chtějí zachovat sladkou charakteristiku ovoce a zároveň mít bohatou chuť cideru. Například tento cider (můžete se, také dovědět, co to ten keeving vlastně je): http://www.piltoncider.com/

Keeving je zjednodušeně přírodní proces, kdy se moštu vysráží látky vyživující fermentaci, které se pak následně oddělí. Mošt pak kvasí pomaleji a méně a uchovává si svou přizenou sladkost i když může být plně kvašený. Je to trochu alchymie. Vhodné jsou zejména jablka s malým množstvím látek podporujících fermentaci (například hořkosladké odrůdy), nevhodné jsou pak běžná stolní a kuchyňská jablka.

 

29.12. Pro zajímavost: takto definuje cider/cidr vyhláška Ministerstva zemědělství:

 

  1. cidrem se rozumí nápoj vyrobený úplným nebo částečným alkoholovým kvašením čerstvé nebo koncentrované jablečné šťávy nebo sušené jablečné šťávy, ke které byla přidána voda, nebo jejich směsi; přídavek vody, cukru a nejvýše 25 % objemových jiné šťávy, a to před i po kvašení, aromatizace přírodními aromatickými látkami z ovoce a přídavek regulátorů kyselosti jsou možné; přípustné je též přidání čerstvé nebo koncentrované jablečné šťávy po kvašení a upravení obsahu oxidu uhličitého jeho přidáním nebo částečným či úplným odstraněním; přípustné je rovněž použití sušených nebo koncentrovaných potravin přidávaných v průběhu výroby pro jejich barvící účinek, a

  2. perry (hruškovým cidrem) nápoj vyrobený úplným nebo částečným alkoholovým kvašením čerstvé nebo koncentrované hruškové šťávy nebo sušené hruškové šťávy, ke které byla přidána voda, nebo jejich směsi; přídavek vody, cukru a nejvýše 25 % objemových jiné šťávy, a to před i po kvašení, aromatizace přírodními aromatickými látkami z ovoce a přídavek regulátorů kyselosti jsou možné; přípustné je rovněž použití sušených nebo koncentrovaných potravin přidávaných v průběhu výroby pro jejich barvící účinek.

 

 

 

9.11.

 

Sidra Berezeriartua se dostala mezi 9 nejlepších cidrů v Evropě. Hodnotil Rakouský odborný časopis zaměřený na gastro a víno Falstaff.

 

20.10.

Scrumpy Cider. Slyšel o něm či pil ho každý, kdy objevoval kouzlo anglického craft cideru. Moc se ale neví, co to vlastně znamená. Nedávno jsem četl toto: "to scrump" znamená vlastně krást jablka. V Anglii bylo běžné, že ti co neměli vlastní sad, prostě sebrali co našli, či přímo ukradli jablka, která si pak moštovali a kvasili na cider. Tento cider měl vždy kouzlo spontánosti. Dnes už slovo Scrumpy na lahvi neznamená, že to je z kradených jablek, ale spíš odkazuje, na to, že se nejspíš nebude jednat o žádné jemné pití pro "slečinky".

 

 

19.10.

Tak a už to jede . První fáze v kanystrech, druhá fáze v demižonu, třetí v lahvi. Naměřené % cukru 16, to je dobrý základ. Jedná se o směs pražských, středočeských a českorájských sadů a alejí, převažuje strýmka (asi tak 25%, zbytek pak různé sebrané varianty, všechno padané).Tak a uvidíme za rok, co z toho bude. Co vy?

 

6.10.2015

O cideru koluje mnoho mýtů a polopravd, které jsou víceméně výsledkem agresivního marketingu a obecně zvykem snadněji příjímat, krátké, rychlé zprávy, které nahrazují fakta. Ucelených publikací věnující se historii cideru, které chtějí podávat informace komplexněji, je jako šafránu. Jedna z nich Golden Fire: The Story of Cider je nyní součástí naší knihovničky v Podskalské.

 

4.9. 2015

Trávit dovolenou v Rakousku nemusí být jen o horách, i když ty opravdu stojí za to. Dolnorakouský Mostviertel nabízí jedinečný exkurz do místního světa mostů. Jedná se především o hruškové víno, které je vlastně lokální variantou cideru. Zde tomu říkají Most. Již od Rakouska-Uherska byla tato oblast obsypána hruškovovými stromy. Jsou všude u každé silnice na každé louce. Jablka zde mají také rádi, ale specialitou jsou hrušky. Lokální prastaré odrůdy - Speckbirne, Grünepichlbirn. Ochutnat můžete přímo na farmách či tzv. Mostheurige: tedy jen příležitostně otvírané farmářské hostince, kde se Most snoubí se skvělou gastronomií. Mostem zde opravdu žijou, po dobách úpadku je nyní zase na vzestupu a úspešně odolává globálním trendům. Pár lahví ochutnáme v cidrotéce Dobrý cider. To co jsem pil, chutnalo více víno než cider. Avšak ochutnal jsem i jeden obzvláště kořenitý, který mi připomněl některé zdejší cidery.

 

13.8. 2015

 

Z dotazů fanoušků cideru a následná odpověď:

Dobrý den,
>
>
>
> Rád bych Vás poprosil o radu.
>
> Během léta jsem v Amsterdamu narazil na drink nazývaný "snake-bite". Je to
> stautové pivo (guiness) míchané s něčím, co se v angličtině jmenuje "hard
> cider". Rád bych si tohle míchal i v Čechách, ale nemohu sehnat ten
> správný
> cider - ty běžně prodávané jsou příliš sladké a já potřebuji nějaký, který
> je značně kyselý. Tak kyselý, že sám o sobě se skoro nedá pít :) ale se
> stautovým pivem je to lahůdka.
>
>
>
>
> Napadl by vás nějaký "hard cider" který by se v Čechách dal koupit?

Dobrý den,

snake-bite je drink typický pro anglické puby. Tam míchají dokonce i
bitter+cider, nebo ale+cider.

Jinak v Anglii je prý snake-bite oficiálně zakázán. Prý se tam po něm
hodně opíjeli.

Označení hard cider používají v USA pro všechny alkoholické cidery. Slovem
cider se v USA myslí nealkoholický mošt.

a teď k vašemu dotazu. Málokdo vyrábí cider, který se, jak píšete takřka
nedá pít :-) Ale vím co myslíte.

Hodně kyselá je španělská sidra. Vlastně to je cider, který pro svojí
kyselost chutná málokomu, respektive hlavně fajnšmekrům.

Pokud by Vám nesedělo toto, tak z českých je to například podorlický
Rychnovský cider, taktéž je dost kyselý. Velmi suchý je český cider agnes.

Osobně si myslím, že by k tomu sedl perfetně i Aspall Dry Premier Cru.
Suché do kysela ale velmi kvalitní, takže musím za sebe říct, že je škoda
ho dávat s pivem.

Všechny cidery máme na prodejně (Dobrý cider, Podskalská 18, Praha2, po-pá
11-19h) a většinu i na eshopu (ty co tam nejsou se právě dohazují a budou
tam za pár dní).


Kdyby něco dejte vědět, rád poradím, protože mě to osobně zajímá, který
Vám bude chutnat ve snake bittu. jinak máme tam v nabíce i poctivý St.
Peter´s Stout z Anglie.

Mějte se pěkně.

S pozdravem

Vojtěch Čížek
 

7.5.2015

Sidra dorazí k nám již brzy, proto tento malý videomedailonek o tom, jak se servíruje sidra (je ve španělštině, ale i tak je to užásná podívaná). Stojí to za vyzkoušení:


https://www.youtube.com/watch?v=6wlGQjFaDEo

https://www.youtube.com/watch?v=FGO3_30DP5s

 

 

5.5.

Rossbach cider polosuchý uspěl i za oceánem v soutěži Glintcap.

https://www.facebook.com/rossbachcider/posts/870033879701651:0

 

3.3. 2015

3.3. proběhla již 5. degustace českých ciderů, kterou organizuje Ondřej Kopička z winepunku.cz. Je převážně věnována českým domácím ciderům (obvyklá dávka šarže byla do 100l). Sem tam se mezi ně zamíchá i profík. Vzorků se sešlo dost. Při srovnání loňských a letošních vzorků byl patrný velký posun v kvalitě, každý z vystovavovatelů ukázal svůj orgininální přístup k výrobě. Ti co vystavovali loni i letos demostrovovali schopnost neustále precizovat  své výtvory. Obecně jednotícím prvkem byly autenticita, bio kvalita, nepřítomnost konzervantů, zkrátka cidery z českých sadů a zahrad.

Budu jmenovat několik ciderů, které mě zaujaly. Profíci prominou, ale tento večer nepatřil jim, proto pozornost obrátím k tomu, co lze vytvořit doma.

Apple punk - autor Ondřej Kopička: byl to pank se vším všudy. V chuti suché, aroma "pankové vajíčko". Cider ještě není hotov (dle autora), až bude, tak to bude pecka.

Českorájský cider - můj oblíbenec z loňska. Nyní již ve dvou variantách suší a střední. Loni ze dvou odrůd jablek, letos bylo odrůd násobně více. Progres jak má být.

The Jabčák 2013, Le Jabčák 2013 - pro mě letošní vítěz. Čistá kořenitá chuť, pěkně suchá ale nesvíravá, poměr taninu a kyselosti velmi vyvážen. Stejný vzorek jako loni, ale o rok starší. Prostě došel. Pecka.

South cider dry, semi dry - loni pro mě velké překvapení, letos opět prokázal vysokou odbornost zpracování. Pochází z Moravy, vinařského kraje a je znát vinařský přístup. Loňská zajímavost: maková dochuť cideru zmizela. Velmi čistý, vinný typ cideru. Podobný rakouské škole. Ovoce převážně dezertní s vyšším podílem cukru a kyselosti a nízkými taniny. Velmi harmonické a příjemné pití.

Foot made cider: poctivý domácí cider. Vyšší kyselost, jednoduchost a přímočarost.

Vrba cider: jednodruhový cider. Podle mě byl vypit jako jeden z prvních. Skutečně skvělá pitelnost, příjemná hebká akorát sladkost.

Sidonka: první pokus o českou španělskou sidru. Ještě tomu něco chybí, ale směr je správný. Naturální cider.

A.K  Vizovice - točený cider z Karpat. Tamní ovoce dává tomuto cideru kouzlo. Dobře vypracovaný, pitelný lehce kořenitý cider.

Bastion - jednodruhový cider z Gdaňského hranáče. Originální odrůda, zaujal mě až na po druhé a to svou kořenitostí a zajímavým prozrálým aroma.

Babičin mls - sladší a velmi oblíbený cider této přehlídky. Nejlepší bude prý až v květnu, říkala paní autorka. Určitě, čas jen pomáhá.

Grumpy George - toto bylo překvapení letoška. Neznámý profi cider e severu Moravy. 6- 6,5%. To je síla, přesto cider neztratil nic ze své hořko, sladko, kyselé chuti. Dozrává dlouho v lahvi. První várka je stará 3 roky! Je krásně suchá a plná.

Ano na všech ciderech lze dále pracovat. Každý rok je něčím jiný. Líbí se mi, jak všichni hledají svůj výraz, který je dán výběrem odrůd, délkou a způsobem fermentace a následného zrání.

Díky

1.2. 2015

Není všechno zlato co se třpití. Článek ze švýcarských novin ukanzuje, že některé značky, které se například u nás vydávají za cider, ve Švýcarsku kombinují jablečný koncentrát s koncentrátem s kiwi. Nápoj se nemá v názvu  cider, ale apple orginal, ale u nás to je nazýváno cider. Pokud umíte německy, přikládám originál článku. Pokud ne, tak ve vší stručnosti: Somersby Apple original provevňuje díky obsahu jablečného koncentrátu a kiwi koncentrátu. Výsledkem má být jablečný alkoholický nápoj. Nevím jak je to u nás, ale tato praktika je přinejmenším podivná. Čtěte a zajímejte se o výrobky, které konzumujete. Článek dále upozorňuje, že spotřeba tradičního švýcarského apfel mostu (cideru), klesla 4x za posledních 10 let na pouhých 57000litru. Jednou z příčin je rostoucí síla právě náhražkových nápojů značek se silným marketingem.


27.11.2014

Vánoce se blíží. Loni mi udělala neskutečnou radost knížka World´s Best Cider. Pokud hledáte úvod do objevování světa ciderů, zde představí asi 200 druhů ciderů (těch nejlepších) z celého světa.

 

26.10. 2014

Nedávno, přesněji 24.10. otevřeli v Praze na Krymské čp.26 první cider bar. Jmenuje se InCider Bar, nebo také Sidrárna. Věřím, že těchto míst zaslíbených cideru bude přibývat. Už mám zprávy, že nezůstanou sami, InCider bar je sice první, ale ne poslední.

 


 

15.10. 2014

I já se letos rozhodl, že je třeba vyzkoušet výrobu cideru na vlastní pěst. Pro začátek na sebe nekladu žádné zásadní nároky a očekávání. Prostě mi bude stačit, když se to bude dát pít. O postupu Vás budu informovat. Nyní jsem ve fázi zajišťování toho základního, tedy jablek. Načesal jsem různé druhy, některé bohužel neznám. Ty co znám jsou tyto: Spartan, Matčino, Boskopské, Ontario, Florina. Pak asi 2-3 neznámé.

 

 


 


 

28.7. Dnes jsem si dal Goblin Cider od Thatchers, které jsem výhodně zakoupil přes www.cider-eshop.cz . Skvělé středně suché, tzv. medium. hořkosladkostí odkazuje k tradičním britským ciderům. Je však chuťově řidší než například Aspall Imperial. Přesto zrál v sudu a je to znát. Přijemné pití, pro lidi, kteří již pár ciderů ochutnali, nováčky však zklame (ověřil jsem si to v praxi na jedné ochutnávce).

20.7. Stále ochutnáváme nové a nové kousky ovocného pití. Nedávno mě velmi oslovil jeden kousek ze sbírky: rakouský cider Gold Kehlchen. Také jsme se zkontaktovali s českými Magnetic Apple cider. Ambicí mají dost, tak uvidíme. Situace je nakloněna cideru. Právě Magnetic mi nejvíce svojí chutní připomínají rakouské cidery. Tedy cidery střední váhy s jemnou kyselinkou a plnou moštovostí.

 

 

25.4. Degustace ciderů - cider, cidre, sidra, apfelwein - Plavecká Polévka

Jsem rád, že roste zájem o ochutnávání ciderů, protože jejich svět je pestrý. Na degustaci bylo možné ochutnat asi 10 druhů částečně z nabídky Dobrého cideru a částečně jako speciály z frankfurtského Apfelweinweltweit.

Rossbach polosuchý - tradiční otvírák degustací. Přijemná chuť, nikoliv silné aroma jasný charakter cideru anglického typu.

Aspall Dry Premier Cru - vlajková loď Aspallu. Suchý, voňavý, charakterem blízko vínu s patrnou stopou hořkosladkých jablek.

Aspall Organic - organicky pěstovaná jablka, suchost, hrubší linka směřující k hořkosti, ale vyvážený klasický Aspall.

Rossbach sladký - takřka medově hladký, plný ale trochu plochý průběh. Velmi přijemné pití.

Cider Magnetic Apple - sladký, perlivý příbuzný rakouských jednoduchých ciderů

Cidraie cidre - sladší francouzký cider s výrazným aroma v těle se projevuje jasný francouzský původ nahořklého moštu ovšem sladkost dominuje.

Aspall Peronells Blush - ostružinovou šťávou ochucený cider. Polosuchý lehce kyselý s lesní vůní a barvou ostružin.

Paulmier Rosé cidre - s lehkou stopou ostružin a černého bezu dochucený sladko až sladko-hořký cider z Normandie

Apfelwein Kontor Cuveé - polosuchý cider z Hessenska. Klasická kyselinka smíchaná se sladkostí až angreštového charakteru. Překvapení (příjemné) večera.

Trabanco Sidra Natural -  zástupce z Asturie. Výrazná kyselost, která odradila většinu přítomných. Přírodní nefiltrovaný cider z kyselejších odrůd, ostrým aroma dlouho fermentovaných jablek s téměř octovou tečkou

Bereziatua sidra gourmet edition - harmoničtější než Trabanco, jasná kyselinka z poctivé fermentace, nefiltrovaný naturální cider z Baskicka.

 


5.4.2014 Franfurt nad Mohanem, Palmen Garten, Apfelweinweltweit.

Je to pro mnohé překvapení, ale Franfurt je jedním z největších center ciderů či lépe řečeno apfelweinu v Evropě. Největší přehlídka německých, ale i zahraničních vystavovatelů (včentě českých Rossbach) se koná jednou za rok v dubnu. Událost je to prestižní, na té největší úrovni. Vybraná vína dostávají ocenění Pomme d´Or.

Ochutnal jsem zde snad 50 vzorků vybraných jablečných specialit. Pokusím se dát kratší přehled toho co mě zaujalo nejvíce.

Začněme německými.

Německý apfelwein je pověstný svou ostrou, suchou chutí s vyšší kyselostí. Ovšem nyní se již prosazují skutečně chuťově bohatá vína skvělé ovocné vůně a  chuti vyznačující se velkou pestrostí.

Obst hof am Steinberg www.obsthof-am-steinberg.de jedinečná lehká vína skvělé ovocité chuti v bio kvalitě

Pomolo Obstweine www.pomolo.de řada variant ovocných vín od sucho-kyselých až po tzv. secco tedy lehce perlivé svěží lehká vína

Apfelwein Kontor www.apfelweinkontor.de - skvělá varianty  lokálních odrůd

Kelterein ELM www.kelterei-elm.de - ochutnal jsem jejich suché a polosuché Kulturcidre. Skvěle vybalancované, lehké a ovocité se zachovalou přirozenou sladkostí ovoce.

Hohenloher Schauweine, www.hoheloher-schauweine.de - snad nejlepší perlivé ovocné víno co jsem pil. Z jablek, z hrušek či z obojího. Skutečně suché přesto se ani trochu neztratil ovocný pocit na jazyku. Naopak výraz nápoje podpořený šumivou pěnou dál pokračuje až do úplného finále plného chutě ovocných odrůd.

Rakousko

Kromě oblasti Mostviertelu, zaujala ještě expozice Caldeaobstmeinschaft ze Štýrska. Pánové v sukních typických spíše pro Skoty s velkým nadšením rozlévali a rozlévali další a další porce jejich báječných vín. Zaujal mě i jejich cider. Který ovšem v německém i rakouském podání znamená spíše směs jablečného vína a perlivého jabečného moštu. Dohromady to funguje totiž báječně. www.calderamost.at

Dánsko

Cold hand winery. Silná směs vína a palénky okolo 20% alc oceněná i v knize World Best Cider www.coldhandwinery.dk

Norsko

Eggé Gaard. Farmářské zázraky z Norska. Ochutnal jsem své první ledové jablečné víno. Takovou koncentraci sladkého ovoce jsem ještě nezažil. Nádherné, plné skvělé dezertní  víno. www.eggegaard.no

Francie

Kystin - ve Francii experimentují. Tento výrobce přestavil cidre s kaštany. Neuvěřitelné jak to jde dohromady. U tohoto stánku jsem ochutnával nejvíc. A stále jsem se toho nemohl nabažit. Plné avšak lehké a harmonické. www.kystin.net

Španělsko

Mé první setkání se sidrou ve mě vzbudilo rozpaky. Skutečně to tam pijí a je to tak masivně populární? Silná kyselost až s octovou dochutí a však plně aromatické a ovocné. Tu chuť si pamatuji stále, proto se k tomu budu ještě vracet. Něco v tom prostě je...

Sidra Trabanco - z Asturie

Sidreria Bereziartua - z Baskicka

Česko

Rossbach cider - nene tento český zástupce se zde rozhodně neztratil. Prezentoval svůl polosladký a polosuchý. Velmi příjemné, jiskrné a osvěžující ve velké vinné záplavě. www.rossbach.cz


_______________________________________________________________________________________________

 

4.3.2014 Plavecká polévka, Plavecká 4, Praha 2 - degustace ciderů.

Bylo to velmi příjemné setkání, které mě překvapilo množstvím účastníků. Je vidět, že zájem o cidery roste. Měli jsme možnot ochutnat několik vzorků z české i zahraniční provenience. Z českých ciderů byl k dispozici Rossbach cider polosladký (novinka, z moštu z normandie), Rossbach polosuchý a Rossbach s hruškou, dále Southcider od pana Košuta z Vinařství Hustopeče s mou přezdívkou makový koláč :-) a domácí cider Českorájský cider - pravý nefalšovaný sklepní typ, trochu undeground. Rakouská jablečná a hrušková vína sklidila protichůdné reakce od přijmutí až po jasné odmítnutí. Chybí jim perlivost. Bude však třeba tuto oblast dále prozkoumávat. Z anglicých byl pro mě nejlákavější (prože neznámý) Goldfinch od Sheppy´s - suchý až na kost. Skutečně tradiční cider avšak ne pro každého. Podle mě je to takový typ cideru, "který v Anglii pijou starý dědci, když si v neděli povídají o posledním zápasu kriketu." Stejně jako kriket nebaví každého, tak je to i s tímto ciderem. Ovšem ne nadarmo byl vybrán do přehledu World´s best cider. Dále byly zajímavé jednodruhové cidery od Sheppy´s - Dabbinet a Kingston Black. Ochutnávku zakončily cidery Aspall Imperial Cyder. Tak trochu nakouřený velmi harmonický cider, který chutnal snad všem a dále jako úplná tečka Aspall Cuveé Chevallier. Je to dvakrát fermentovaný cider. Velmi suchý avšak jemný a výrazně perlivý. Díky moc Plavecké polévce za příjemné prostředí a určitě těm, co dorazili. Budeme se těšit na příště.


 

6.2. 2014 Vinárna Veltlín, Praha , zápis z degustace českých domácích ciderů

Veĺmi příjemná akce, kde se prezentovalo několik desítek ciderů domácí produkce. Je skvělé vidět, že je zde obrovská chuť a nadšení pro cider. Vyrábět je totiž zcela jiná liga, to už je zcela jistě poctivé řemeslo. Přestavované cidery zahrnovaly od domácích rustikálních organických ciderů vyrobených nadšenci třeba pouze v desítkách litrů až po zkušené výrobce Rossbach, Prager a Cidrerie. Sláva všem, kteří do toho jdou takto naplno. Přikládám osobní zkušenosts degustovanými cidery. Neberte to až tak přísně, jak tomůže někdy znít. Jde především o to, že všichni hledají svůj výraz a cestu a to je to podstatné.

Českorájský cider- suchý, méně kyselý zajímavý výraz zcela neobvyklý u zdejší produkce s horkym zaverem trisloviny.

Duské jablko - malo vůně, ultra suché až svíravé, s výraznou kyselostí a dlouho trvající chutí. Velmi výrazné

Cider z Lán - výrazné aroma kvasu, skoro až čpavkově silná, jablečno moštová tečka na závěr, kyselost až octově výrazná.

Kylo Jablek - dobrá poctivá vůně, nefiltrované spiše kyselé chuti. nemá zcela vyprofilovaný charakter

Cidrarie - polosuchý - jasné velmi přijemné aroma padaného ovoce a listí, perlivý, mírný překvas s hořko kyselým závěrem a mírnou skoro octovou tečkou.

Vrba cider - pro mě jeden z favoritů - ovocno chlebová vůně kvásku jako čerstvý koláč, v chuti sladkost, hladká až máslová chuť v tom nejlepším smyslu. Lehký kovový ocásek.

Mníšecký cide - fantastícká vůně květin a louky!!!  V chuti velmi kyselý s výraznou stopou slupek a jader.

AK cider Vizovice - vůně moštu s kyselinkou, dobře prokvašené. Lehounká sladká tečka na závěr. Nemá však svůj výrazný charakter.

Outcider 2013 - lehké tony jablek.  suchá jablečná chuť, příjemně prokvašené ale kyselý závěr trochou hořosti kazí dojem.

Prager František - velmi voňavé a harmonické pití s vůní dezertníc jablek. polosladký vyvážený, z moštu vycházející chuť.

Vinařství Hustopeče - lehce kvašený cider, pasterovaný a siřený. Zcela unikátní vůně a aroma: poznáte v tom čestvě drcený mák. Pro mě opravdu zajímavé. Jedná se o takřka profi výrobek bízký naříklad rakouským ciderům. Morava, sluníčko, harmonie

Frankenstein - dobrá poctivá selská vůně chlévu a stáje. Pro mě opravdu zajímavé. Jeden z ciderů, který vybočoval z řady. Je znát že byl kvašen pomalu a poctivě. Kyselost není tak silná ale převažuje v chuti.

Rossbach - profi výrobky s vlastním výrazem. Možná ne tak harmonická vyváženost chuti a vůně, ale zcela jistě poctivá práce. Perlí, chutná a chcete ho pít dál a dál.

Jablkoň - pěkná květinová vůně, suché s lehkou tříslovinou, konec je až hřejivý s pocitem jablečného závinu

Apple punk - pro mě asi největší překvapení. Zcela harmonická vyváženost, vůně chuti v profi provedení. Jasný cidrový charakter odkazující spíše k španělské sidře. Nechce se mi věřit, že to je jen ta nějaký domácí cider (ale on je :-)) Velmi mi chutá, poctivý plný cider s jasným tělem a stavbou, která Vás provází od začátku do konce.

King kong - suché, vůně zelených jablek je zcela zřejmá, stabilní a dobře kvašené

Zemský cide - klasická lehká vůně cideru, která je však o trochu lepší než chuť. Suché s hřejivoutečkou na závěr. Zemité,

Pálavský  cider - trochu divá vůně i chuť s divným závěrem. Celkem dobrá pitelnost bližící se však více moštu.

 

 

 

 

 

 

 

Svět cideru
Můj cider svět

Můj cider svět

Můj cider svět jsou stránky pro všechny milovníky a obdivovatele dobrého cideru. Připojte se k lidem, kteří mají tento nápoj stejně rádi jako Vy. A pokud jste cider ještě neochutnali, nebo nevíte, co to je, tady Vám vše vysvětlíme a možná i trochu změníme Vaše myšlení a vnímání. Možná dostanete na cider chuť. Taky Vám poradíme, kam na točený cider zajít, nabídneme Vám inspiraci v podobě receptů na vaření a míchaných nápojů. Dále Vás budeme průběžně informovat o tom, co se ve světě cideru děje. Pokud vstoupíte do tohoto světa, můžete se také zúčastnit soutěží a různých výhodných akcí a navíc získat slevy.

Vstupte do světa cideru a poznejte lidi, kteří cideru rozumějí a chtějí své zážitky a chutě sdílet i s ostatními.

Facebook

Novinky a akce
Aktuálně
14.08.2019
Degustace 28.8. - české cidery

28.8. se bude konat další degustace  ciderů. Věnujeme ji novinkám z řad českých ciderů. Začínáme od 18:30, cena 270kč. Je nutné si předem rezervovat místo: obchod@dobrycider.cz, nebo přímo na místě naší prodejny: Podskalská 16, Praha 2.

05.03.2019
Degustace Dunkertons 7.3.

Pokud máte rádi anglické cidery té nejvyšší kvality, tak Dunkertons cidery budou ta pravá volba. Dne 7.3. se bude konat degustace v u nás v Podskalské ulici. Celkem 9 vzorků, cena 250 kč, začínáme od 18:30.

19.12.2018
Dorčení Eshopu

19.12. Objednávky na eshopu je nyní možné vyzvednout pouze osobně. Kurýři to již do Vánoc nestihnou. Omlouváme se, ale nechceme slibovat, co nemůžeme splnit. Od 21.12.2018 však opět nastavíme doručení všude v rámci České republiky.

19.12.2018
Otevírací doba po svátcích

Prodejna v Poskalské ulici bude mít otevřeno 27.12.-28.12. a 31.12. jako všechny všední dny. Od 1.1.2019 - 6.1. 2019 si dáme krátkou pauzu a budeme se těšit na setkání v Novém roce.

04.12.2018
Novinka Tátův sad z bourbon sudu

Dnes jsme naskladnili novinku Tátův sad - cider zrající v sudu po bourbon whisky. Unikátní a aromatická varianta

06.09.2018
Degustace v Děčíně
Dne 22.9. do 19:00 v Kavárně Tao, Děčín.
Pokud máte rádi Bretaň a cidre, zvu Vás na degustaci kompletní řady cidrů
výrobce Cidre Le Brun Bigouden z jihozápadu Bretaně. Brut, Demi Sec, Bio,
regionální varianty, AOP cidre, Rosé cidre, Poiré, bretaňská varianta
ledového cidru. A určitě i něco ochutnáme jako bonus. Cena 200 Kč.

Sledujte událost na facebooku:

https://www.facebook.com/events/306867219863083/

06.09.2018
Degustace - vybrané české cidery roku 2018

Dne 26.9. od 18:30 proběhne v naší prodejně degustace vybraných českých ciderů.

Letos se na českém trhu objevilo několik nových zajímavých ciderů, a některé potvrdily svoje vynikající kvality z předchozích let. Pojďte se tedy ve formě řízené degustace našeho výběru seznámit, co zajímavého mezi cidery letos je. Vstupné 200 Kč.

Sledujte facebook pro další informace: https://www.facebook.com/events/722218684798681/

27.12.2017
Od 2.1.- 7.1. bude zavřeno

Po Novém roce si dáváme týden pauzu. Na doplnění zásob, regeneraci a případné technické úpravy. Zavřeno tedy bude od 2.1.- 7.1.

18.12.2017
Poslední objednávky eshopu s garancí dodání do Vánoc

Dnes 18.12. a teoreticky ještě v úterý 19.12. bude možné poslat objednávky na náš eshop s dodáním do Vánoc. Osobní převzetí na prodejně bude možné až do pátku 22.12. 19.00

25.10.2017
Ochutnávka neobvyklých ciderů

Dne 8.11. proběhne v Dobrém cideru ochutnávka neobvyklých ciderů. To co u nás (a nejspíš ani jinde) neseženete. Více info na obchod@dobrycider.cz

06.09.2017
Nová sekce na eshopu - výroba cideru

Pokud se chystáte letos vyrábět svůj vlastní cider, mrkněte na naši novou sekci na eshopu - výroba cideru. Je zde výběr ingrediencí, které se Vám mohou hodit od kvasnic po zušlechtovadla či kompletní cider kity, které obsahují úplně vše.

http://eshop.dobrycider.cz/online-obchod/kat/cider-vyroba

 

11.08.2017
Jablka jsou základem cideru

 

Jablko – základ cideru.

 

 

 

Stejně jako pro pivo je zásadní volba chmele a sladu, pro víno volba révy tak pro cider je zásadní volba jablek. Pokud budete chtít vytvořit homogenní avšak fádní cider bohatě Vám stačí základní ovocný koncentrát, glokozufruktozový sirup, voda a řada dochucovadel. Tak ale dobrý cider vyrobit nelze. Připravujeme tedy pro Vás seriál, který by Vám chtěl představit některé odrůdy, které mají pro cider zásadní význam vzhledem k jeho lokální tradici. Není cílem úplnost, ale vytvořit bohatší představu o tom, z čeho pochází cider.

 

 

 

Seriál bude k dispozici na:

 

 

 

http://www.dobrycider.cz/index.php/svet-cideru

 

 

 

31.07.2017
Skotské hry opět zde

19.8. se opět s některými z Vás uvidíme na Skotských hrách na Sychrově. Letošní se konají 19.8.. Zámek Sychrov: horalské klání, muzika, kilty, zábava.

20.06.2017
2. rok naší prodejny

15.6. to bylo právě dva roky, co jsme pro Vás otevřeli novou prodejnu ciderů. Jediná v Praze. Od té doby jsme ušli kus cesty. Snad správným směrem. Kdyby ne, dejte nám vědět. Konstruktivní kritika pomáhá vpřed.

20.06.2017
7.7. bude zavřeno

7.7. - pátek po svátcích bude zavřeno. Užijte si volna a cider si kupte do zásoby :-)

 

31.05.2017
Prodloužíme prodejní dobu

Od 1.6. bychom pro Vás chtěli mít otevřeno o chvilku déle. otevřeno bude od 12-19h.

25.05.2017
Habrovka Fest 2017 - s Dobrým ciderem

Habrovka fest je úžasný lokální festival s alternativní hudbou a divadlem takřka uprostřed Prahy ovšem stranou hlavních tahů v příjemné zahradě Michelské farnosti. 2.6.-3.6. Letos už po 15. a po páté také s Dobrým ciderem. Stavte se, užijete si to. www.habrovka.cz

02.05.2017
Nová adresa prodejny

Tak a konečně je to tady: přestěhovali jsme se do většího. Více místa na nové cidery a prostor, kde budeme moc pořádat menší ochutnávkové akce. Navíc je pár metrů od místa, které znáte. Nová adresa: Podskalská 16.

05.04.2017
Meet fackory degustace ciderů - vzpomínka

Letošní přehlídka a ochutnávka českých ciderů byla hodně pestrá (Meet factory 9.3.2017). Vždy mě hlavně baví amatérská sekce, kde jsem se se svým Garage ciderem rovněž účastnil. Z mé strany (garage cider je opravdu piko výroba - 50-60ltr) jde hlavně o zábavu a legraci ale je fajn vidět, že spousta nadšenců tuto zábavu posouvá dále a brzy třeba přestoupí k profíkům: Tvrz Sudkův důl, Cidrebuch atd. Brzy o nich uslyšíme. U řady těchto amaterů výsledek předčí řadu profíků. Něco jsem získal na ochutnání a rád se o to s Vámi podělím. Připravujeme znovu oživení nepravidelných ochutnávek v Podskalí.

03.04.2017
Nová Perry

Opravdické dobré perry se v Česku vyrábějí asi tak dvě. Poslední lahev jedné z nich jsem si nechal pro sebe :-). - Ak Sudinka. Další budou za rok. Příští týden by však měla dorazit ta druhá dobrá perry (z Českého ráje). Tak uvidíme, dáme vědět. www.ceskorajsky.cz

 

28.02.2017
EET na eshopu a prodejně

Od 1.3. budou naše účtenky evidovány ve smyslu zákona o EET. Bohužel však snad dočasně musíme zrušit platbu on-line přes platební bránu. IT řešení si vyžádá čas a investice. Omlouváme se.

09.02.2017
Novinka od AK cideru

Tento týden jsme opět doplnili zásoby AK ciderů. Oblíbená Sudinka bude až za rok, ale zato máme novinku AK Strýcův kožuch. Takřka jablečné víno z kožené renety. Nejsilnějsí co máme: 8,5%

09.02.2017
9. ročník Apfelweinweltweit - Franfurt nad Mohanem

Další událost, kterou je vhodné si dát do diáře: 9. ročník mezinárodní přehlídky ciderů 26.3. ve Franfurtu nad Mohanem: Apfelweinweltweit. Tato přehlídka je především o německé specialitě Apfelwein, ale lze ochutnat i další desítky ciderů z celého světa. Stovky druhů ciderů na jednom místě. Akce, která svojí úrovní nemá konkurenci: http://www.apfelweininternational.de/Apfelweinmesse…/English

 

09.02.2017
7. degustace českých ciderů

9.3. v Meetfactory v Praze se bude konat již 7. degustace českých ciderů. Takhle širokou přehlídku toho co u nás kvasí a zraje jste ještě neviděli. Rozděleno na profesionáli i amatéry. Více info na www.winepunk.cz

30.12.2016
Dovolená 2.1.-15.1. - prodejna zavřena

Od 2.1. do 15.1. bude prodejna a výdejní místo eshopu v Podskalké ulici v Praze zavřené. Objednávky eshopu Vám doručí kurýr, ale osobní převzetí bude možné až od 16.1. Těšíme se brzy na viděnou.

30.12.2016
Ověřeno zákazníky - Heureka.cz

Moc Vám děkujeme za letošní podporu. Děláme co se dá, abyste si u nás vybrali ten cider, co Vám bude chutnat. I díky Vám jsme nedávno získali na Heurece certifikát Ověřeno zákazníky. Díky moc

http://obchody.heureka.cz/eshop-dobrycider-cz/recenze/

 

21.11.2016
Vánoční balíčky ciderů

Pro letošní Vánoce jsme pro Vás připravili 6 různých variant Vánočních balíčků, které jsou nějak tematicky laďěny:

Aspall Culinary Set, Aspall Classics, English Classics, Francouzský klasický set, Mini Taste Set a De Luxe Set.

Baleny jsou v stylových dárkových bedýnkách či košících. Příďte si vybrat k nám do Podskalské nebo na eshop.

http://eshop.dobrycider.cz/online-obchod/kat/vanocni-balicky

Pokud by Vám výběr lahví do balíčku nevyhovoval určitě se domluvíme i na individuálním setu.

 

05.11.2016
Dárkové vouchery pro nákup cideru

Pokud chcete udělat radost někomu blízkému dárkovým voucherem na nákup cideru. V různých hodnotách si je můžete pořídit na eshopu či v prodejně. Uplatnit je můžete jak v kameném obchodu tak on-line na eshopu.

05.10.2016
Kvasnice na výrobu cideru

Přidali jsme na eshop novou sekci, kde budeme postupně nabízet sortiment pro domácí výrobu cideru pro zkušené i začátečníky. Nyní jsou v nabídce zatím pouze originál kvasnice na výrobu cideru. Vyvinuté speciálně pro cidery se schopností uchovat a rozvinout plné aroma a chuť fermentovaného ovoce.

20.09.2016
Nové produkty Aspall

Z Anglie jsme nově přivezli něco málo novinek. Jedná se vlastně o staronové věci, ale dlouho tu nebyly, takže snad nám prominete... Jedná se o Aspall Draught - tentokrát ale v lahvi 500ml a Aspall Balsamic Apple Vinegar. To druhé samozřejmě není cider, ale základem je kvašený jablečný mošt. Tento delikátní ocet je opravdu vynikající. Více na eshopu v příslušných sekcích.

01.09.2016
Nové zboží na prodejně

Tento týden jsme do prodejny doplnili zásoby, toho co nám chybělo: AK Classic 750ml, AK Sudinka Perry 750ml, Divoké jablko Brut 750ml, Českorájský cider 750ml, Grumpy George cider polosuchý a suchý. Co nám chybí na eshopu, rychle doplníme.

 

25.07.2016
Novinky na léto 2016

Toto léto jsme pro Vás na prodejně připravili několik neokoukaných novinek ze světa cideru. Z těch domácích  v prvé řadě točený AK dry. Tento jednodruhový (jadernička moravská) potěší každého ortodoxního cideře. A dalé Divoké jablko, které potěší všechny domácí cideře, protož tento cider je přesně na pomezi domácí a profi. No a pak tam máme něco z Anglie, ale o tom až příště...

14.06.2016
15.6. - 1. rok prodejny Dobrý cider

15.6. to bude rok, co jsme pro Vás otevřeli první prodejnu cideru v Praze. Sortiment rozšiřujeme a hlavně zkvalitňujeme. Cidery, které zde najdete nám prostě chutnají, mají svůj styl a charakter. Nikdy nebudeme mít vše, ale vždy budete mít z čeho vybrat. Pokud se stavíte 15.6. dostanete na vše 15% slevu.

12.05.2016
Soutěž o lístky na Habrovka Fest

SOUTĚŽ o lístky na letošní Habrovka fest (http://habrovka.cz/), který se koná 3.-4.6. (již 14. ročník) v Praze v nádherné zahradě michelské farnosti kousek od Budějovické. Tady Vás to bude bavit. Tedy soutěž: první správnou odpověď zaslanou na email vojtech.cizek@dobrycider.cz odměníme 2 vstupenkami a druhou správnou odpověď 1 vstupenkou na tento festival. Vždy na oba dny. Otázka: kdy začali v Aspallu vyrábět cidery?

 

18.04.2016
Vylepšený eshop

Stále vylepšujeme náš eshop. Implementovali jsme nové funkce, abyste snáze našli svůj oblíbený cider. Podle výrobce, sladkosti, formátu atd.
http://eshop.dobrycider.cz

 

18.04.2016
Vylepšujeme prodejnu

Připravujeme pro Vás na prodejně takový cider-take-away minibárek na točený cider, aby bylo co si vzít s sebou na Náplavku.

 

24.03.2016
Apfelweinweltweit 2016

24.3.

Letošní výstava Apfelweinweltweit ve Franfurtu (10.4.2016) nabízí hezkou přehlídku ciderů. Zejména z Německa a kontinentální Evropy. To co by mohlo být zajímavé je přehlídka polských ciderů. Je to skutečně velkolepá událost a oslava tohoto noblesního jablečného nápoje. http://www.apfelweinweltweit.de/Messe/Aussteller

 

01.03.2016
Aspall cyder dovážíme již 5 let

1.3.

 

Je to již 5 let, co jsme v Česka přivezli první sudy Aspall Cyderu. Nyní máme nejširší sortiment tohoto výrobce u nás v lahvích i sudech. Chtěli bychom si to připomenout s Vámi, proto nyní můžete všechny cidery od Aspallu u nás v prodejně získat o 20% výhodněji. A to až do Velikonoc.

22.02.2016
Ochutnávka českých ciderů

9.3. se koná v Meetfactory (Praha) největší česká výstava/ochutnávka ciderů. Představeny budou desítky (!!!) českých výrobců  a desítky domácích cidrařů. Naprostá povinnost pro fanoušky ciderů. Organizuje winepunk.

29.12.2015
Týden bude zavřeno

První týden v lednu 2016 tedy od 4.1.-8.1. bude zavřena prodejna v Podskalské ulici 18, Praha 2. Bereme si dovolenou. :-)

09.11.2015
Sidra Bereziartua oceněna

9.11.

Sidra Berezeriartua se dostala mezi 9 nejlepších cidrů v Evropě. Hodnotil Rakouský odborný časopis zaměřený na gastro a víno Falstaff.

09.11.2015
Tátuv sad - nový cider

9.11. Ochutnejte nový český cider Tátův sad. Je z Líšnice Prahy západ. Cider je to takový ten robustnější, který ocení ti, co něco ochutnali. Je suchý lehce nahořklý zřejmě dozrával na kvasnicích. Podle mě výborný k uzenému a houbám.

23.09.2015
Degustace vyjmečných lahví

8.10. Rádi bychom Vás pozvali na degustační akci výjimečných ciderů. Z archivu jsme vybrali 3 raritní cidry, které jen tak neuvidíte, nekoupíte a neochutnáte.  Zcela jistě ne v Česku. Bude se jednat o:

1. Hohenloher Pomarbo, Apfelschaumwein, trocken, 2011, Německo

2. Double L, cider, Medium, 2013, Irsko

3. Le Poire du Bocage, poire, 2013 Francie

Tyto vyjmečné cidery doplní kvalitní sýry, či jiný vhodný drobný pokrm, který podpoří degustační zážitek. Je to neopakovatelná příležitost. Akce se koná 8.10. od 19:00, adresa Dobrý cider, Podskalská 18, Praha 2. Počet míst je omezený. Rezervaci je nutné učinit na místě, mailem, či telefonem (viz. kontakty) a následně uhradit poplatek 160Kč.

 

 

20.08.2015
Salon des Mostes

23.8. se v Dolním Rakousku v oblasti Mostviertel, která je proslul svými hruškovými i jablečnými mošty (pozor zde nezaměňovat s naším moštem, jedná se o alkoholický nápoj jako je cider či perry), bude konat významná akce zaměřená na degustaci nejlepších kusů kraje. Salon des Mostes. Více info na www.mostbirnhaus.at

19.07.2015
Ochutnejte Cidre Le Brun Brut

23.7. bude v prodejně Dobrý cider, Podskalská 18, Praha 2 ochutnávka francouzského suchého cidru Cidre Le Brun Brut. Suchý cidre z Bretaňe dozrává v lahvi a je ideální ukázkou francouzského stylu cidrů. Po celý den zdarma.

13.07.2015
Ochutnávka Waddlegoose Lane Deben Draught Cider

16.7. proběhne další z pravidelných čtvrtečních ochutnávek v prodejně Dobrý cider, na adrese Podskalská 18, Praha 2. Po celý den od 11-19h a zdarma. Ochutnávaným ciderem bude Waddlegoose Lane Deben Draught Sparkling Cider. Cider z východní Anglie, vyráběný pouze z dezertních a konzumních odrůd, které zaručují svěžest a plné aroma. Cider je polosuchý, lehce kyselý, velmi pitelný. Letní typ cideru.

07.07.2015
Ochutnejte Aspall Organic Cyder 9.7. zdarma

Pokud chcete ochutnat skvělž Aspall Organic Cyder, stavte se v prodejně 9.7. (Podskalská 18, Praha 2, kousek od Náplavky a metra Karlovo náměstí). Budeme zde každý čtvrtek dávat ochutnat jeden z nabízených ciderů. Bude to zdarma tak vemte i známé, pro které je cider dosud oblast neprobádaná.

30.06.2015
Pravidelné ochutnávky v prodejně

30.6.

Počínaje 9.7. budeme v naší nové prodejně dělat čtvrteční ochutnávky pro širokou veřejnost. Každý čtvrtek budete moci ochutnat zdarma vždy jeden vybraný cider, abyste měli možnost se seznámit postupně s celým sortimentem obchodu a nekupovali naslepo. Adresa prodejny: Podskalská ulice 18, 120 00 Praha 2. Telefon: 775982580, obchod@dobrycider.cz

02.06.2015
Otevíráme obchod

Mám velkou radost Vám oznámit, že dne 15.6. otevřeme první skutečný obchod ciderem Dobrý cider. Adresa: Podskalská 18, Praha 2, otevřeno bude od 11-19h, pondělí až pátek.

05.05.2015
Ochutnávka v Incider Baru

13.5. se bude v Incider Baru, Krymská 26, konat degustace ciderů. Ochutná se  několik ciderů z Baskycka, něco trochu již známého z Francie a Anglie, a novinku Českorájský cider.

19.04.2015
Prodejna Dobrého cideru

Chystáme pro Vás otevření prodejny cideru a dalšího dobrého pití. Snad již brzy...

19.04.2015
Českorájský cider u Dobrého cideru

15.4. Českorájský cider jsem si oblíbil na degustacích, které organizuje Applepunk. A protože je Český ráj mojí milovanou oblastí, přivezl jsem z jedné cesty i pár lahví ciderů. Nyní jsou i na eshopu. Do 30. 4. lahev gratis k objednávkám nad 1000 Kč

09.03.2015
Novinky na eshopu

Do nabídky eshopu přibylo několik novinek: český cidre Cidre Premier, anglický Debens Draught  a několik francouzských kousků.

http://eshop.dobrycider.cz/

01.02.2015
Degustace ciderů 20.2.2015

20.2.2015 se bude konat další degustace ciderů. Jste srdečně zváni. Místo konání je Plavecká polévka, Plavecká 4, od 18:00. Pro rezervaci a další informace pište na vojtech.cizek@dobrycider.cz. Tématem bude hlavně francouzský styl ciderů.

10.09.2014
Distribuce v Brně

Dobrý cider zahájil spolupráci s firmou Pivní klenoty, které do své sestavy světových piv zařadili i cidery Aspall. Zanedlouho tedy budou k dostání i v dalších místech na Moravě.

10.09.2014
Degustace ciderů 25.9.

25.9. bude v Muzeu medoviny (Myslíkova 23, Praha 1) degustace ciderů. Tématem bude Cidre a Cider, francouzský a britský přístup k ciderům. Hlavním hitem bude premiérové uvedení špičkových bretaňských cidrů Le Brun. K degustaci je třeba se registrovat skrze www.spolecneaktivity.cz

13.08.2014
Hledáme obchodního zástupce/zástupkyni pro Prahu a okolí

Pokud máte rádi cider a jiné dobré nápoje, vyznáte se v prodeji či na trhu nápojů a máte zájem o spolupráci, ozvěte se: 776435796, vojtech.cizek@dobrycider.cz - Vojta Čížek. V Praze je spousta přiležistostí, kde mohou točit či prodávat kvalitní cidery, ale i piva.

28.07.2014
Degustace ciderů 8.8.

8.8.2014 přijďte ochutnat další dávku zajímavých ciderů: anglické Thatchers, nové české Rossbach, Magnetic Apple, novinky od Aspallu a snad i něco ze Slovenska...

17.07.2014
Novinky na eshopu

21.7. se na e-shopu objeví novinky. Pouze na toto léto: britské cidery Thatcher´s. Trvale bude uveden nový český cider Cider Magnetic Apple z polabí. Vše pak ochutnáte i na nejbližší degustaci.

12.06.2014
United Islands 2014

20.6. -21.6. se bude v celé Praze konat obrovská kulturní akce se spoustou koncertů, performací, zábavy. Zdarma či za vstupné. Dobrý cider bude u toho. Společně s kávou Modi budeme mít stánek na Újezdě od pátku do soboty. Točíme Aspall a v lahvích bude Rossbach Cider a Cidraie.

18.05.2014
Habrovka Fest 2014

6.6.-7.6. se koná báječný festiválek Habrovka (www.habrovka.cz), dva dny hudby a divadla v nádherném prostředí zahrady fary sv Františka z Assisi kousek od metra Budějovická, Praha 4. Budeme soutěžit o lístky (info bude na FB). Těšit se kromě cideru můžete i na spoustu fajn kapel: Laco Deci, Visací zámek atd.

13.04.2014
Degustace ciderů 25.4.

25.4.2014, 18:00 Plavecká polévka. Plavecká 4, Praha 2, Degustace ciderů. Cidre, Cider, Sidra, Apfelwein. Cidery z různých koutů a různých chutí. Známé i naprosto ojedinělé kousky, které bude možné ochutnat pouze při této příležitosti.

24.02.2014
Apfelweinfest

Dne 6.4. se koná v německém Frankfurtu nad Mohanem velká prezentace výrobců jablečných vín a ciderů. Povinost pro každého fanatika do kvašených jablek http://www.apfelweinweltweit.de

11.02.2014
Degustace cideru 4.3.

4.3.2014 se bude konat degustace ciderů. Ochutnáme české cidery, rakouské jablečné vína a další z nabídky Dobrého cideru. Plavecká polévka, Plavecká , Praha 2, 4.3. 18:00

15.07.2013
Skotske hry 2013

24.8. se konají na zámku Sychrov Skotské hry 2013. Přehlídka tradičních ostrovních soutěží, hudby atd. Spolu s ciderem

10.06.2013
Dobrý cider na britské ambasádě

Dobrý cider bude mít prezentaci a degustaci na akci na britské ambasádě 19.6.2013 u příležitosti oslav narozenin britské královny

15.05.2013
Závodníci z Račické i letos se ciderem

Dobrý cider podpruje i letos závodníky na Račické 24, 24.5.-25.5., www.r24.wz.cz/‎

15.05.2013
Festival Habrovka s Ciderem 2

Dobrý cider je partnerem festivalu Habrovka 7.6.-8.6.2013, 13. ročník www.habrovka.cz

23.05.2012
Festival Habrovka se Ciderem

Dobrý cider je partnerem festivalu Habrovka fest 1.6.-2.6. Cider se zde bude točit "ostofest" :-), spousta divadla a hudby (nař. Dan Bárta) www.habrovka.cz.

Pro tuto příležitost pro Vás máme i soutěž, kterou zveřejníme na Facebooku.

26.03.2012
Cider patří k zábavě!

Cider patří k zábavě stejně jako hudba.

Dobrý cider - dodavatel originálních točených ciderů do restaurací a barů se stal partnerem pořadu On stage na Radiu 1, který přináší záznamy výjimečných koncertních vystoupení v Česku.

Nejbližší záznam 27.3. od 22:00 na 91,9FM přinese koncert písničkáře Finka spojeného s labelem Ninja tunes. (www.radio1.cz/onstage)

Přejeme plno parádních hudebních zážitků i Vám.

Dobrý cider, jablkem to začalo

29.11.2011
Vánoční soutěž 2011

Vánoční soutěž: soutěžte o novinky Aspall 2011.

Do 11.12. nám pošlete na marketing@dobrycider.cz fotku točeného cideru Aspall (kde se točí:www.dobrycider.cz), s informací, kde se tak stalo a kontaktní údaje. Nejlepší foto odměníme novinkami Aspall.

Ti co nejsou z Prahy (tam jsou zatím bary s tímto cyderem) nechť zašlou názvy tradičních jablečných odrůd z nichž se vyrábí anglické cidery. Nejdelší seznam vyhrává. Pošlete jej rovněž s kontakty na marketing@dobrycider.cz do 11.12. 2011.

Těšíme se na zaslané fotky i přehledy jablečných odrůd.
Váš tým Dobrého cideru!

19.09.2011
SOUTĚŽ! Známe vítěze!

Máme výherce soutěže o kartony cideru:) Gratulujeme a o předání výhry se domluvíme mailem.

Výherní citát: cider je mošt, po kterém se (díky nízkému procentu alkoholu) dostanete do skvělé nálady, Dana Truksová, Podolí.

https://www.facebook.com/profile.php?id=100000915976633&ref=brem&composeropen=1#!/DobryCider

08.09.2011
Časopis BAR LIFE otestoval cidery.

Kdo vyšel nejlépe?

Odborný časopis BAR LIFE testoval cidery a Aspall vyšel z testu jako nejlépe hodnocený!

Ochutnejte točený Aspall např. v Praze v restauraci: V Jámě, V Melantrichu, Chapeau Rouge, kavárna Souterrain, atd.

05.09.2011
Dobrý cider se Cider clubem

(www.dobrycider.czwww.ciderclub.com)

pro Vás připravili zajímavou akci.

 

Při zakoupení vynikajících ciderů v prodejně Talpress, Řeznická 12, Praha 1 nad 100 Kč, získává každý zákazník k nákupu - voucher 20% slevy na veškerou konzumaci v Restauraci v Melantrichu, Václavské náměstí 36, Praha 1, kde točí vynikající cider Aspall Dry. Akce platí od 1.9. do 30.9.2011. Vouchery a slevy nelze sčítat.

02.09.2011
DÁREK PRO VŠECHNY

DÁREK PRO VŠECHNY FANOUŠKY DOBRÉHO CIDERU!

Protože si vážíme našich fanoušků, dostáváte nyní každý voucher 10% slevy  

do Restaurace v Melantrichu, Václavské náměstí 36, Praha 1. V této restauraci si může vychutnat vynikající točený cider Aspall Dry. 

POZOR sleva se vztahuje na veškerou konzumaci.

Voucher je jednorázový a nelze slevy sčítat.

Akce platí od 1.9. do 30.9.2011 

Stačí poslat vaše jméno a adresu na email: vojtech.cizek@dobrycider.cz a obratem obdržíte potvrzení.

01.09.2011
ÚŽASNÉ HODNOCENÍ!

ASPALL BYL MEZI OSTATNÍMI NEJLEPŠÍ!

Na sklonku prázdnin se naše výrobky v lahvi Aspall Draught a Peronells Blush zúčastnili odborného hodnocení časopisu pro barmany, bary, restaurace a hotely Barlife (www.barlife.cz) do rubriky Ochutnali jsme za Vás.

Nyní vyšlo v čísle Barlife č. 46 vyhodnocení. A co myslíte? Ano, jsme nejlepší :)

Ochutnávalo se 9 ciderů. Aspall Draught, který byl popsán takto:

Aspall Draught Cyder ze Suffolku má slámově žlutou barvu, ve sklence lehce pění a vytvrvale perlí. Ve vůni kromě jablek zaznvají ještě květinové tony. Po napití zaplaví ústa lehká pěna, jež se rozpustí do příjemné chuti čerstvého jablečného moštu. V chuti je nasládlý (řadí se mezi středně suché cidery), sladkost je ale vyvážená příjemnou kyselinkou. V ústech ještě chvíli zůstává. Nabízí asi nejlepší poměr ceny a kvality. Favorit testu.

Ostatní cidery v testu:Magners, Fizz, Barnstormer, Valderance, Strongbow, Mad Apple, Green Goblin, Scrumpy Jack.

01.09.2011
SOUTĚŽ! VYHRAJ KARTON

VYHRAJ KARTON ASPALL PERRONELLE´S BLUSH A ASPALL DRAUGHT!

Napište nám, co je podle Vás cider. Vaše definice v jedné větě.
Vyhrává nejvýstižnější a nejkratší odpověď.
Vaši odpověď posílejte na adresu: marketing@dobrycider.cz do 16.9.2011

Musí to být krátké vysvětlení, co cider znamená. Právě barmanům, provozním, majitelům restaurací, kteří cider neznají, dělá problém pochopit, co to vlastně je za nápoj. Zkuste se zamyslet, jak by jste cider popsali, vysvětlili co to je.

15.08.2011
Fotky za Sázava Festu 2011

Takto jste si s námi užívali letošní Sázava Fest 2011.. :-)

13.07.2011
Cider na Sázava Festu 2011

Dobrý cider můžete ochutnat na letošním SÁZAVA FESTu, který se koná 4.-7.8.2011 v Benešově (areál Zelený ostrov, www.sazavafest.cz).

Těšíme se na Vás u našeho stánku s chlazeným točeným ciderem značky Aspall.

Poznej kvalitu!!!

14.06.2011
Jsme partnerem Račické 24

Dobrý cider se stal partnerem Račické čtyřiadvacítky!

Ve dnech 17. a 18.června 2011 si můžete cider vychutnat společně s dalšími účastníky 4. ročníku tohoto závodu.

Jedná se o 24 hodinový závod 3-členných týmů rozdělen na tři etapy. První etapa je pěšky, druhá na kanoii av poslední etapě se jede do cíle na kole.

Více informací o Račické 24 naleznete na webových stránkách závodu.

Těšíme se na příjemný sportovní zážitek s Vámi,

Váš tým Dobrého cideru.

08.06.2011
Cider na MIGHTY SOUNDS

Dobrý cider můžete ve dnech 15.- 17.7. 2011 ochutnat na festivalu MIGHTY SOUNDS 2011 (www.mightysounds.cz; LETIŠTĚ ČÁPŮV DVŮR TÁBOR).

A takto jste nás na festivalu viděli. S některými z Vás jsme se i vyfotili :-)

Začalo to u jablka...s Vámi na fesťáku... u stánku bylo stále plnoDobrý cider byl s Vámi na Migty sounds 2011

Dobrý cider na Mighty Sounds 2011Točený cider- Dobrý cider

06.05.2011
Získej 10 voucherů zdarma!

Chtěli byste mít dobrý cider ve své oblíbené hospodě, restauraci, baru?

Pošlete nám její jméno a adresu. Uděláme maximum pro to, aby se dobrý cider dostal i k Vám. Pokud se nám to podaří, dostanete první 3 měsíce každý měsíc 10 voucherů na cider zdarma ve Vaší oblíbené restauraci.

Kontakty nám zašlete na:

Objednávky

Tým Dobrého cideru

20.04.2011
Objednejte si sud cideru

Chcete si grilování nebo zahradní akci užít s točeným ciderem? Objednávejte nyní!

Zavolejte a sud cideru si jednoduše objednejte. Pípu s chlazením zapůjčíme zdarma!

Telefon +420 775 301 610, e-mail: robert.friede@dobrycider.cz

Co potřebujeme k vyřízení Vaší objednávky: Vaše jméno, kontakt na Vás a místo, kde Vám zboží předáme.

Platba proběhne v hotovosti na místě předávky.

Zákazníkům, kteří si objednají více než 2 sudy, zajistíme závoz zdarma (platné pro Prahu a Střední Čechy).

Jablkem to začalo..a perfektní párty pokračuje..

09.04.2011
Soutěž

Připravujeme pro Vás soutěž Letní ciderování

Letní ciderování – protože dobrý cider chutná nejlépe chlazený, točený a na zahrádce. V nejbližší době pro Vás připravujeme soutěž s lákavými výhrami! Informace o soutěži naleznete zde nebo na stránce facebook/ Dobrý cider.

Jablkem to začalo... :)

Aktuálně
14.08.2019
Degustace 28.8. - české cidery

28.8. se bude konat další degustace  ciderů. Věnujeme ji novinkám z řad českých ciderů. Začínáme od 18:30, cena 270kč. Je nutné si předem rezervovat místo: obchod@dobrycider.cz, nebo přímo na místě naší prodejny: Podskalská 16, Praha 2.

05.03.2019
Degustace Dunkertons 7.3.

Pokud máte rádi anglické cidery té nejvyšší kvality, tak Dunkertons cidery budou ta pravá volba. Dne 7.3. se bude konat degustace v u nás v Podskalské ulici. Celkem 9 vzorků, cena 250 kč, začínáme od 18:30.

19.12.2018
Dorčení Eshopu

19.12. Objednávky na eshopu je nyní možné vyzvednout pouze osobně. Kurýři to již do Vánoc nestihnou. Omlouváme se, ale nechceme slibovat, co nemůžeme splnit. Od 21.12.2018 však opět nastavíme doručení všude v rámci České republiky.

19.12.2018
Otevírací doba po svátcích

Prodejna v Poskalské ulici bude mít otevřeno 27.12.-28.12. a 31.12. jako všechny všední dny. Od 1.1.2019 - 6.1. 2019 si dáme krátkou pauzu a budeme se těšit na setkání v Novém roce.

04.12.2018
Novinka Tátův sad z bourbon sudu

Dnes jsme naskladnili novinku Tátův sad - cider zrající v sudu po bourbon whisky. Unikátní a aromatická varianta

06.09.2018
Degustace v Děčíně
Dne 22.9. do 19:00 v Kavárně Tao, Děčín.
Pokud máte rádi Bretaň a cidre, zvu Vás na degustaci kompletní řady cidrů
výrobce Cidre Le Brun Bigouden z jihozápadu Bretaně. Brut, Demi Sec, Bio,
regionální varianty, AOP cidre, Rosé cidre, Poiré, bretaňská varianta
ledového cidru. A určitě i něco ochutnáme jako bonus. Cena 200 Kč.

Sledujte událost na facebooku:

https://www.facebook.com/events/306867219863083/

06.09.2018
Degustace - vybrané české cidery roku 2018

Dne 26.9. od 18:30 proběhne v naší prodejně degustace vybraných českých ciderů.

Letos se na českém trhu objevilo několik nových zajímavých ciderů, a některé potvrdily svoje vynikající kvality z předchozích let. Pojďte se tedy ve formě řízené degustace našeho výběru seznámit, co zajímavého mezi cidery letos je. Vstupné 200 Kč.

Sledujte facebook pro další informace: https://www.facebook.com/events/722218684798681/

27.12.2017
Od 2.1.- 7.1. bude zavřeno

Po Novém roce si dáváme týden pauzu. Na doplnění zásob, regeneraci a případné technické úpravy. Zavřeno tedy bude od 2.1.- 7.1.

18.12.2017
Poslední objednávky eshopu s garancí dodání do Vánoc

Dnes 18.12. a teoreticky ještě v úterý 19.12. bude možné poslat objednávky na náš eshop s dodáním do Vánoc. Osobní převzetí na prodejně bude možné až do pátku 22.12. 19.00

25.10.2017
Ochutnávka neobvyklých ciderů

Dne 8.11. proběhne v Dobrém cideru ochutnávka neobvyklých ciderů. To co u nás (a nejspíš ani jinde) neseženete. Více info na obchod@dobrycider.cz

06.09.2017
Nová sekce na eshopu - výroba cideru

Pokud se chystáte letos vyrábět svůj vlastní cider, mrkněte na naši novou sekci na eshopu - výroba cideru. Je zde výběr ingrediencí, které se Vám mohou hodit od kvasnic po zušlechtovadla či kompletní cider kity, které obsahují úplně vše.

http://eshop.dobrycider.cz/online-obchod/kat/cider-vyroba

 

11.08.2017
Jablka jsou základem cideru

 

Jablko – základ cideru.

 

 

 

Stejně jako pro pivo je zásadní volba chmele a sladu, pro víno volba révy tak pro cider je zásadní volba jablek. Pokud budete chtít vytvořit homogenní avšak fádní cider bohatě Vám stačí základní ovocný koncentrát, glokozufruktozový sirup, voda a řada dochucovadel. Tak ale dobrý cider vyrobit nelze. Připravujeme tedy pro Vás seriál, který by Vám chtěl představit některé odrůdy, které mají pro cider zásadní význam vzhledem k jeho lokální tradici. Není cílem úplnost, ale vytvořit bohatší představu o tom, z čeho pochází cider.

 

 

 

Seriál bude k dispozici na:

 

 

 

http://www.dobrycider.cz/index.php/svet-cideru

 

 

 

31.07.2017
Skotské hry opět zde

19.8. se opět s některými z Vás uvidíme na Skotských hrách na Sychrově. Letošní se konají 19.8.. Zámek Sychrov: horalské klání, muzika, kilty, zábava.

20.06.2017
2. rok naší prodejny

15.6. to bylo právě dva roky, co jsme pro Vás otevřeli novou prodejnu ciderů. Jediná v Praze. Od té doby jsme ušli kus cesty. Snad správným směrem. Kdyby ne, dejte nám vědět. Konstruktivní kritika pomáhá vpřed.

20.06.2017
7.7. bude zavřeno

7.7. - pátek po svátcích bude zavřeno. Užijte si volna a cider si kupte do zásoby :-)

 

31.05.2017
Prodloužíme prodejní dobu

Od 1.6. bychom pro Vás chtěli mít otevřeno o chvilku déle. otevřeno bude od 12-19h.

25.05.2017
Habrovka Fest 2017 - s Dobrým ciderem

Habrovka fest je úžasný lokální festival s alternativní hudbou a divadlem takřka uprostřed Prahy ovšem stranou hlavních tahů v příjemné zahradě Michelské farnosti. 2.6.-3.6. Letos už po 15. a po páté také s Dobrým ciderem. Stavte se, užijete si to. www.habrovka.cz

02.05.2017
Nová adresa prodejny

Tak a konečně je to tady: přestěhovali jsme se do většího. Více místa na nové cidery a prostor, kde budeme moc pořádat menší ochutnávkové akce. Navíc je pár metrů od místa, které znáte. Nová adresa: Podskalská 16.

05.04.2017
Meet fackory degustace ciderů - vzpomínka

Letošní přehlídka a ochutnávka českých ciderů byla hodně pestrá (Meet factory 9.3.2017). Vždy mě hlavně baví amatérská sekce, kde jsem se se svým Garage ciderem rovněž účastnil. Z mé strany (garage cider je opravdu piko výroba - 50-60ltr) jde hlavně o zábavu a legraci ale je fajn vidět, že spousta nadšenců tuto zábavu posouvá dále a brzy třeba přestoupí k profíkům: Tvrz Sudkův důl, Cidrebuch atd. Brzy o nich uslyšíme. U řady těchto amaterů výsledek předčí řadu profíků. Něco jsem získal na ochutnání a rád se o to s Vámi podělím. Připravujeme znovu oživení nepravidelných ochutnávek v Podskalí.

03.04.2017
Nová Perry

Opravdické dobré perry se v Česku vyrábějí asi tak dvě. Poslední lahev jedné z nich jsem si nechal pro sebe :-). - Ak Sudinka. Další budou za rok. Příští týden by však měla dorazit ta druhá dobrá perry (z Českého ráje). Tak uvidíme, dáme vědět. www.ceskorajsky.cz

 

28.02.2017
EET na eshopu a prodejně

Od 1.3. budou naše účtenky evidovány ve smyslu zákona o EET. Bohužel však snad dočasně musíme zrušit platbu on-line přes platební bránu. IT řešení si vyžádá čas a investice. Omlouváme se.

09.02.2017
Novinka od AK cideru

Tento týden jsme opět doplnili zásoby AK ciderů. Oblíbená Sudinka bude až za rok, ale zato máme novinku AK Strýcův kožuch. Takřka jablečné víno z kožené renety. Nejsilnějsí co máme: 8,5%

09.02.2017
9. ročník Apfelweinweltweit - Franfurt nad Mohanem

Další událost, kterou je vhodné si dát do diáře: 9. ročník mezinárodní přehlídky ciderů 26.3. ve Franfurtu nad Mohanem: Apfelweinweltweit. Tato přehlídka je především o německé specialitě Apfelwein, ale lze ochutnat i další desítky ciderů z celého světa. Stovky druhů ciderů na jednom místě. Akce, která svojí úrovní nemá konkurenci: http://www.apfelweininternational.de/Apfelweinmesse…/English

 

09.02.2017
7. degustace českých ciderů

9.3. v Meetfactory v Praze se bude konat již 7. degustace českých ciderů. Takhle širokou přehlídku toho co u nás kvasí a zraje jste ještě neviděli. Rozděleno na profesionáli i amatéry. Více info na www.winepunk.cz

30.12.2016
Dovolená 2.1.-15.1. - prodejna zavřena

Od 2.1. do 15.1. bude prodejna a výdejní místo eshopu v Podskalké ulici v Praze zavřené. Objednávky eshopu Vám doručí kurýr, ale osobní převzetí bude možné až od 16.1. Těšíme se brzy na viděnou.

30.12.2016
Ověřeno zákazníky - Heureka.cz

Moc Vám děkujeme za letošní podporu. Děláme co se dá, abyste si u nás vybrali ten cider, co Vám bude chutnat. I díky Vám jsme nedávno získali na Heurece certifikát Ověřeno zákazníky. Díky moc

http://obchody.heureka.cz/eshop-dobrycider-cz/recenze/

 

21.11.2016
Vánoční balíčky ciderů

Pro letošní Vánoce jsme pro Vás připravili 6 různých variant Vánočních balíčků, které jsou nějak tematicky laďěny:

Aspall Culinary Set, Aspall Classics, English Classics, Francouzský klasický set, Mini Taste Set a De Luxe Set.

Baleny jsou v stylových dárkových bedýnkách či košících. Příďte si vybrat k nám do Podskalské nebo na eshop.

http://eshop.dobrycider.cz/online-obchod/kat/vanocni-balicky

Pokud by Vám výběr lahví do balíčku nevyhovoval určitě se domluvíme i na individuálním setu.

 

05.11.2016
Dárkové vouchery pro nákup cideru

Pokud chcete udělat radost někomu blízkému dárkovým voucherem na nákup cideru. V různých hodnotách si je můžete pořídit na eshopu či v prodejně. Uplatnit je můžete jak v kameném obchodu tak on-line na eshopu.

05.10.2016
Kvasnice na výrobu cideru

Přidali jsme na eshop novou sekci, kde budeme postupně nabízet sortiment pro domácí výrobu cideru pro zkušené i začátečníky. Nyní jsou v nabídce zatím pouze originál kvasnice na výrobu cideru. Vyvinuté speciálně pro cidery se schopností uchovat a rozvinout plné aroma a chuť fermentovaného ovoce.

20.09.2016
Nové produkty Aspall

Z Anglie jsme nově přivezli něco málo novinek. Jedná se vlastně o staronové věci, ale dlouho tu nebyly, takže snad nám prominete... Jedná se o Aspall Draught - tentokrát ale v lahvi 500ml a Aspall Balsamic Apple Vinegar. To druhé samozřejmě není cider, ale základem je kvašený jablečný mošt. Tento delikátní ocet je opravdu vynikající. Více na eshopu v příslušných sekcích.

01.09.2016
Nové zboží na prodejně

Tento týden jsme do prodejny doplnili zásoby, toho co nám chybělo: AK Classic 750ml, AK Sudinka Perry 750ml, Divoké jablko Brut 750ml, Českorájský cider 750ml, Grumpy George cider polosuchý a suchý. Co nám chybí na eshopu, rychle doplníme.

 

25.07.2016
Novinky na léto 2016

Toto léto jsme pro Vás na prodejně připravili několik neokoukaných novinek ze světa cideru. Z těch domácích  v prvé řadě točený AK dry. Tento jednodruhový (jadernička moravská) potěší každého ortodoxního cideře. A dalé Divoké jablko, které potěší všechny domácí cideře, protož tento cider je přesně na pomezi domácí a profi. No a pak tam máme něco z Anglie, ale o tom až příště...

14.06.2016
15.6. - 1. rok prodejny Dobrý cider

15.6. to bude rok, co jsme pro Vás otevřeli první prodejnu cideru v Praze. Sortiment rozšiřujeme a hlavně zkvalitňujeme. Cidery, které zde najdete nám prostě chutnají, mají svůj styl a charakter. Nikdy nebudeme mít vše, ale vždy budete mít z čeho vybrat. Pokud se stavíte 15.6. dostanete na vše 15% slevu.

12.05.2016
Soutěž o lístky na Habrovka Fest

SOUTĚŽ o lístky na letošní Habrovka fest (http://habrovka.cz/), který se koná 3.-4.6. (již 14. ročník) v Praze v nádherné zahradě michelské farnosti kousek od Budějovické. Tady Vás to bude bavit. Tedy soutěž: první správnou odpověď zaslanou na email vojtech.cizek@dobrycider.cz odměníme 2 vstupenkami a druhou správnou odpověď 1 vstupenkou na tento festival. Vždy na oba dny. Otázka: kdy začali v Aspallu vyrábět cidery?

 

18.04.2016
Vylepšený eshop

Stále vylepšujeme náš eshop. Implementovali jsme nové funkce, abyste snáze našli svůj oblíbený cider. Podle výrobce, sladkosti, formátu atd.
http://eshop.dobrycider.cz

 

18.04.2016
Vylepšujeme prodejnu

Připravujeme pro Vás na prodejně takový cider-take-away minibárek na točený cider, aby bylo co si vzít s sebou na Náplavku.

 

24.03.2016
Apfelweinweltweit 2016

24.3.

Letošní výstava Apfelweinweltweit ve Franfurtu (10.4.2016) nabízí hezkou přehlídku ciderů. Zejména z Německa a kontinentální Evropy. To co by mohlo být zajímavé je přehlídka polských ciderů. Je to skutečně velkolepá událost a oslava tohoto noblesního jablečného nápoje. http://www.apfelweinweltweit.de/Messe/Aussteller

 

01.03.2016
Aspall cyder dovážíme již 5 let

1.3.

 

Je to již 5 let, co jsme v Česka přivezli první sudy Aspall Cyderu. Nyní máme nejširší sortiment tohoto výrobce u nás v lahvích i sudech. Chtěli bychom si to připomenout s Vámi, proto nyní můžete všechny cidery od Aspallu u nás v prodejně získat o 20% výhodněji. A to až do Velikonoc.

22.02.2016
Ochutnávka českých ciderů

9.3. se koná v Meetfactory (Praha) největší česká výstava/ochutnávka ciderů. Představeny budou desítky (!!!) českých výrobců  a desítky domácích cidrařů. Naprostá povinnost pro fanoušky ciderů. Organizuje winepunk.

29.12.2015
Týden bude zavřeno

První týden v lednu 2016 tedy od 4.1.-8.1. bude zavřena prodejna v Podskalské ulici 18, Praha 2. Bereme si dovolenou. :-)

09.11.2015
Sidra Bereziartua oceněna

9.11.

Sidra Berezeriartua se dostala mezi 9 nejlepších cidrů v Evropě. Hodnotil Rakouský odborný časopis zaměřený na gastro a víno Falstaff.

09.11.2015
Tátuv sad - nový cider

9.11. Ochutnejte nový český cider Tátův sad. Je z Líšnice Prahy západ. Cider je to takový ten robustnější, který ocení ti, co něco ochutnali. Je suchý lehce nahořklý zřejmě dozrával na kvasnicích. Podle mě výborný k uzenému a houbám.

23.09.2015
Degustace vyjmečných lahví

8.10. Rádi bychom Vás pozvali na degustační akci výjimečných ciderů. Z archivu jsme vybrali 3 raritní cidry, které jen tak neuvidíte, nekoupíte a neochutnáte.  Zcela jistě ne v Česku. Bude se jednat o:

1. Hohenloher Pomarbo, Apfelschaumwein, trocken, 2011, Německo

2. Double L, cider, Medium, 2013, Irsko

3. Le Poire du Bocage, poire, 2013 Francie

Tyto vyjmečné cidery doplní kvalitní sýry, či jiný vhodný drobný pokrm, který podpoří degustační zážitek. Je to neopakovatelná příležitost. Akce se koná 8.10. od 19:00, adresa Dobrý cider, Podskalská 18, Praha 2. Počet míst je omezený. Rezervaci je nutné učinit na místě, mailem, či telefonem (viz. kontakty) a následně uhradit poplatek 160Kč.

 

 

20.08.2015
Salon des Mostes

23.8. se v Dolním Rakousku v oblasti Mostviertel, která je proslul svými hruškovými i jablečnými mošty (pozor zde nezaměňovat s naším moštem, jedná se o alkoholický nápoj jako je cider či perry), bude konat významná akce zaměřená na degustaci nejlepších kusů kraje. Salon des Mostes. Více info na www.mostbirnhaus.at

19.07.2015
Ochutnejte Cidre Le Brun Brut

23.7. bude v prodejně Dobrý cider, Podskalská 18, Praha 2 ochutnávka francouzského suchého cidru Cidre Le Brun Brut. Suchý cidre z Bretaňe dozrává v lahvi a je ideální ukázkou francouzského stylu cidrů. Po celý den zdarma.

13.07.2015
Ochutnávka Waddlegoose Lane Deben Draught Cider

16.7. proběhne další z pravidelných čtvrtečních ochutnávek v prodejně Dobrý cider, na adrese Podskalská 18, Praha 2. Po celý den od 11-19h a zdarma. Ochutnávaným ciderem bude Waddlegoose Lane Deben Draught Sparkling Cider. Cider z východní Anglie, vyráběný pouze z dezertních a konzumních odrůd, které zaručují svěžest a plné aroma. Cider je polosuchý, lehce kyselý, velmi pitelný. Letní typ cideru.

07.07.2015
Ochutnejte Aspall Organic Cyder 9.7. zdarma

Pokud chcete ochutnat skvělž Aspall Organic Cyder, stavte se v prodejně 9.7. (Podskalská 18, Praha 2, kousek od Náplavky a metra Karlovo náměstí). Budeme zde každý čtvrtek dávat ochutnat jeden z nabízených ciderů. Bude to zdarma tak vemte i známé, pro které je cider dosud oblast neprobádaná.

30.06.2015
Pravidelné ochutnávky v prodejně

30.6.

Počínaje 9.7. budeme v naší nové prodejně dělat čtvrteční ochutnávky pro širokou veřejnost. Každý čtvrtek budete moci ochutnat zdarma vždy jeden vybraný cider, abyste měli možnost se seznámit postupně s celým sortimentem obchodu a nekupovali naslepo. Adresa prodejny: Podskalská ulice 18, 120 00 Praha 2. Telefon: 775982580, obchod@dobrycider.cz

02.06.2015
Otevíráme obchod

Mám velkou radost Vám oznámit, že dne 15.6. otevřeme první skutečný obchod ciderem Dobrý cider. Adresa: Podskalská 18, Praha 2, otevřeno bude od 11-19h, pondělí až pátek.

05.05.2015
Ochutnávka v Incider Baru

13.5. se bude v Incider Baru, Krymská 26, konat degustace ciderů. Ochutná se  několik ciderů z Baskycka, něco trochu již známého z Francie a Anglie, a novinku Českorájský cider.

19.04.2015
Prodejna Dobrého cideru

Chystáme pro Vás otevření prodejny cideru a dalšího dobrého pití. Snad již brzy...

19.04.2015
Českorájský cider u Dobrého cideru

15.4. Českorájský cider jsem si oblíbil na degustacích, které organizuje Applepunk. A protože je Český ráj mojí milovanou oblastí, přivezl jsem z jedné cesty i pár lahví ciderů. Nyní jsou i na eshopu. Do 30. 4. lahev gratis k objednávkám nad 1000 Kč

09.03.2015
Novinky na eshopu

Do nabídky eshopu přibylo několik novinek: český cidre Cidre Premier, anglický Debens Draught  a několik francouzských kousků.

http://eshop.dobrycider.cz/

01.02.2015
Degustace ciderů 20.2.2015

20.2.2015 se bude konat další degustace ciderů. Jste srdečně zváni. Místo konání je Plavecká polévka, Plavecká 4, od 18:00. Pro rezervaci a další informace pište na vojtech.cizek@dobrycider.cz. Tématem bude hlavně francouzský styl ciderů.

10.09.2014
Distribuce v Brně

Dobrý cider zahájil spolupráci s firmou Pivní klenoty, které do své sestavy světových piv zařadili i cidery Aspall. Zanedlouho tedy budou k dostání i v dalších místech na Moravě.

10.09.2014
Degustace ciderů 25.9.

25.9. bude v Muzeu medoviny (Myslíkova 23, Praha 1) degustace ciderů. Tématem bude Cidre a Cider, francouzský a britský přístup k ciderům. Hlavním hitem bude premiérové uvedení špičkových bretaňských cidrů Le Brun. K degustaci je třeba se registrovat skrze www.spolecneaktivity.cz

13.08.2014
Hledáme obchodního zástupce/zástupkyni pro Prahu a okolí

Pokud máte rádi cider a jiné dobré nápoje, vyznáte se v prodeji či na trhu nápojů a máte zájem o spolupráci, ozvěte se: 776435796, vojtech.cizek@dobrycider.cz - Vojta Čížek. V Praze je spousta přiležistostí, kde mohou točit či prodávat kvalitní cidery, ale i piva.

28.07.2014
Degustace ciderů 8.8.

8.8.2014 přijďte ochutnat další dávku zajímavých ciderů: anglické Thatchers, nové české Rossbach, Magnetic Apple, novinky od Aspallu a snad i něco ze Slovenska...

17.07.2014
Novinky na eshopu

21.7. se na e-shopu objeví novinky. Pouze na toto léto: britské cidery Thatcher´s. Trvale bude uveden nový český cider Cider Magnetic Apple z polabí. Vše pak ochutnáte i na nejbližší degustaci.

12.06.2014
United Islands 2014

20.6. -21.6. se bude v celé Praze konat obrovská kulturní akce se spoustou koncertů, performací, zábavy. Zdarma či za vstupné. Dobrý cider bude u toho. Společně s kávou Modi budeme mít stánek na Újezdě od pátku do soboty. Točíme Aspall a v lahvích bude Rossbach Cider a Cidraie.

18.05.2014
Habrovka Fest 2014

6.6.-7.6. se koná báječný festiválek Habrovka (www.habrovka.cz), dva dny hudby a divadla v nádherném prostředí zahrady fary sv Františka z Assisi kousek od metra Budějovická, Praha 4. Budeme soutěžit o lístky (info bude na FB). Těšit se kromě cideru můžete i na spoustu fajn kapel: Laco Deci, Visací zámek atd.

13.04.2014
Degustace ciderů 25.4.

25.4.2014, 18:00 Plavecká polévka. Plavecká 4, Praha 2, Degustace ciderů. Cidre, Cider, Sidra, Apfelwein. Cidery z různých koutů a různých chutí. Známé i naprosto ojedinělé kousky, které bude možné ochutnat pouze při této příležitosti.

24.02.2014
Apfelweinfest

Dne 6.4. se koná v německém Frankfurtu nad Mohanem velká prezentace výrobců jablečných vín a ciderů. Povinost pro každého fanatika do kvašených jablek http://www.apfelweinweltweit.de

11.02.2014
Degustace cideru 4.3.

4.3.2014 se bude konat degustace ciderů. Ochutnáme české cidery, rakouské jablečné vína a další z nabídky Dobrého cideru. Plavecká polévka, Plavecká , Praha 2, 4.3. 18:00

15.07.2013
Skotske hry 2013

24.8. se konají na zámku Sychrov Skotské hry 2013. Přehlídka tradičních ostrovních soutěží, hudby atd. Spolu s ciderem

10.06.2013
Dobrý cider na britské ambasádě

Dobrý cider bude mít prezentaci a degustaci na akci na britské ambasádě 19.6.2013 u příležitosti oslav narozenin britské královny

15.05.2013
Závodníci z Račické i letos se ciderem

Dobrý cider podpruje i letos závodníky na Račické 24, 24.5.-25.5., www.r24.wz.cz/‎

15.05.2013
Festival Habrovka s Ciderem 2

Dobrý cider je partnerem festivalu Habrovka 7.6.-8.6.2013, 13. ročník www.habrovka.cz

23.05.2012
Festival Habrovka se Ciderem

Dobrý cider je partnerem festivalu Habrovka fest 1.6.-2.6. Cider se zde bude točit "ostofest" :-), spousta divadla a hudby (nař. Dan Bárta) www.habrovka.cz.

Pro tuto příležitost pro Vás máme i soutěž, kterou zveřejníme na Facebooku.

26.03.2012
Cider patří k zábavě!

Cider patří k zábavě stejně jako hudba.

Dobrý cider - dodavatel originálních točených ciderů do restaurací a barů se stal partnerem pořadu On stage na Radiu 1, který přináší záznamy výjimečných koncertních vystoupení v Česku.

Nejbližší záznam 27.3. od 22:00 na 91,9FM přinese koncert písničkáře Finka spojeného s labelem Ninja tunes. (www.radio1.cz/onstage)

Přejeme plno parádních hudebních zážitků i Vám.

Dobrý cider, jablkem to začalo

29.11.2011
Vánoční soutěž 2011

Vánoční soutěž: soutěžte o novinky Aspall 2011.

Do 11.12. nám pošlete na marketing@dobrycider.cz fotku točeného cideru Aspall (kde se točí:www.dobrycider.cz), s informací, kde se tak stalo a kontaktní údaje. Nejlepší foto odměníme novinkami Aspall.

Ti co nejsou z Prahy (tam jsou zatím bary s tímto cyderem) nechť zašlou názvy tradičních jablečných odrůd z nichž se vyrábí anglické cidery. Nejdelší seznam vyhrává. Pošlete jej rovněž s kontakty na marketing@dobrycider.cz do 11.12. 2011.

Těšíme se na zaslané fotky i přehledy jablečných odrůd.
Váš tým Dobrého cideru!

19.09.2011
SOUTĚŽ! Známe vítěze!

Máme výherce soutěže o kartony cideru:) Gratulujeme a o předání výhry se domluvíme mailem.

Výherní citát: cider je mošt, po kterém se (díky nízkému procentu alkoholu) dostanete do skvělé nálady, Dana Truksová, Podolí.

https://www.facebook.com/profile.php?id=100000915976633&ref=brem&composeropen=1#!/DobryCider

08.09.2011
Časopis BAR LIFE otestoval cidery.

Kdo vyšel nejlépe?

Odborný časopis BAR LIFE testoval cidery a Aspall vyšel z testu jako nejlépe hodnocený!

Ochutnejte točený Aspall např. v Praze v restauraci: V Jámě, V Melantrichu, Chapeau Rouge, kavárna Souterrain, atd.

05.09.2011
Dobrý cider se Cider clubem

(www.dobrycider.czwww.ciderclub.com)

pro Vás připravili zajímavou akci.

 

Při zakoupení vynikajících ciderů v prodejně Talpress, Řeznická 12, Praha 1 nad 100 Kč, získává každý zákazník k nákupu - voucher 20% slevy na veškerou konzumaci v Restauraci v Melantrichu, Václavské náměstí 36, Praha 1, kde točí vynikající cider Aspall Dry. Akce platí od 1.9. do 30.9.2011. Vouchery a slevy nelze sčítat.

02.09.2011
DÁREK PRO VŠECHNY

DÁREK PRO VŠECHNY FANOUŠKY DOBRÉHO CIDERU!

Protože si vážíme našich fanoušků, dostáváte nyní každý voucher 10% slevy  

do Restaurace v Melantrichu, Václavské náměstí 36, Praha 1. V této restauraci si může vychutnat vynikající točený cider Aspall Dry. 

POZOR sleva se vztahuje na veškerou konzumaci.

Voucher je jednorázový a nelze slevy sčítat.

Akce platí od 1.9. do 30.9.2011 

Stačí poslat vaše jméno a adresu na email: vojtech.cizek@dobrycider.cz a obratem obdržíte potvrzení.

01.09.2011
ÚŽASNÉ HODNOCENÍ!

ASPALL BYL MEZI OSTATNÍMI NEJLEPŠÍ!

Na sklonku prázdnin se naše výrobky v lahvi Aspall Draught a Peronells Blush zúčastnili odborného hodnocení časopisu pro barmany, bary, restaurace a hotely Barlife (www.barlife.cz) do rubriky Ochutnali jsme za Vás.

Nyní vyšlo v čísle Barlife č. 46 vyhodnocení. A co myslíte? Ano, jsme nejlepší :)

Ochutnávalo se 9 ciderů. Aspall Draught, který byl popsán takto:

Aspall Draught Cyder ze Suffolku má slámově žlutou barvu, ve sklence lehce pění a vytvrvale perlí. Ve vůni kromě jablek zaznvají ještě květinové tony. Po napití zaplaví ústa lehká pěna, jež se rozpustí do příjemné chuti čerstvého jablečného moštu. V chuti je nasládlý (řadí se mezi středně suché cidery), sladkost je ale vyvážená příjemnou kyselinkou. V ústech ještě chvíli zůstává. Nabízí asi nejlepší poměr ceny a kvality. Favorit testu.

Ostatní cidery v testu:Magners, Fizz, Barnstormer, Valderance, Strongbow, Mad Apple, Green Goblin, Scrumpy Jack.

01.09.2011
SOUTĚŽ! VYHRAJ KARTON

VYHRAJ KARTON ASPALL PERRONELLE´S BLUSH A ASPALL DRAUGHT!

Napište nám, co je podle Vás cider. Vaše definice v jedné větě.
Vyhrává nejvýstižnější a nejkratší odpověď.
Vaši odpověď posílejte na adresu: marketing@dobrycider.cz do 16.9.2011

Musí to být krátké vysvětlení, co cider znamená. Právě barmanům, provozním, majitelům restaurací, kteří cider neznají, dělá problém pochopit, co to vlastně je za nápoj. Zkuste se zamyslet, jak by jste cider popsali, vysvětlili co to je.

15.08.2011
Fotky za Sázava Festu 2011

Takto jste si s námi užívali letošní Sázava Fest 2011.. :-)

13.07.2011
Cider na Sázava Festu 2011

Dobrý cider můžete ochutnat na letošním SÁZAVA FESTu, který se koná 4.-7.8.2011 v Benešově (areál Zelený ostrov, www.sazavafest.cz).

Těšíme se na Vás u našeho stánku s chlazeným točeným ciderem značky Aspall.

Poznej kvalitu!!!

14.06.2011
Jsme partnerem Račické 24

Dobrý cider se stal partnerem Račické čtyřiadvacítky!

Ve dnech 17. a 18.června 2011 si můžete cider vychutnat společně s dalšími účastníky 4. ročníku tohoto závodu.

Jedná se o 24 hodinový závod 3-členných týmů rozdělen na tři etapy. První etapa je pěšky, druhá na kanoii av poslední etapě se jede do cíle na kole.

Více informací o Račické 24 naleznete na webových stránkách závodu.

Těšíme se na příjemný sportovní zážitek s Vámi,

Váš tým Dobrého cideru.

08.06.2011
Cider na MIGHTY SOUNDS

Dobrý cider můžete ve dnech 15.- 17.7. 2011 ochutnat na festivalu MIGHTY SOUNDS 2011 (www.mightysounds.cz; LETIŠTĚ ČÁPŮV DVŮR TÁBOR).

A takto jste nás na festivalu viděli. S některými z Vás jsme se i vyfotili :-)

Začalo to u jablka...s Vámi na fesťáku... u stánku bylo stále plnoDobrý cider byl s Vámi na Migty sounds 2011

Dobrý cider na Mighty Sounds 2011Točený cider- Dobrý cider

06.05.2011
Získej 10 voucherů zdarma!

Chtěli byste mít dobrý cider ve své oblíbené hospodě, restauraci, baru?

Pošlete nám její jméno a adresu. Uděláme maximum pro to, aby se dobrý cider dostal i k Vám. Pokud se nám to podaří, dostanete první 3 měsíce každý měsíc 10 voucherů na cider zdarma ve Vaší oblíbené restauraci.

Kontakty nám zašlete na:

Objednávky

Tým Dobrého cideru

20.04.2011
Objednejte si sud cideru

Chcete si grilování nebo zahradní akci užít s točeným ciderem? Objednávejte nyní!

Zavolejte a sud cideru si jednoduše objednejte. Pípu s chlazením zapůjčíme zdarma!

Telefon +420 775 301 610, e-mail: robert.friede@dobrycider.cz

Co potřebujeme k vyřízení Vaší objednávky: Vaše jméno, kontakt na Vás a místo, kde Vám zboží předáme.

Platba proběhne v hotovosti na místě předávky.

Zákazníkům, kteří si objednají více než 2 sudy, zajistíme závoz zdarma (platné pro Prahu a Střední Čechy).

Jablkem to začalo..a perfektní párty pokračuje..

09.04.2011
Soutěž

Připravujeme pro Vás soutěž Letní ciderování

Letní ciderování – protože dobrý cider chutná nejlépe chlazený, točený a na zahrádce. V nejbližší době pro Vás připravujeme soutěž s lákavými výhrami! Informace o soutěži naleznete zde nebo na stránce facebook/ Dobrý cider.

Jablkem to začalo... :)

Tyto stránky se týkají alkoholického nápoje, proto jsou určeny osobám nad 18 let.