Jarní zápisky ze zahrady - pupeny

Na jaře je nejlepší to všeobecné probouzení. Posunem letního času jsme sice ztratili opět hodinu. Jako každý rok. Ale na přírodu to nemá vliv.

Letos byla zima teplá, proto střídání nočního mrazu a vysokých denních bylo šokem nejen pro mě, ale zejména pro meruňky, které jako první ovocní poslové jara již začátkem března - zmrzly.

Dalším stromům se však zatím daří obstojně, a tak každoročně detailně sleduji pohyb a rozvoj jednotlivých pupenů a lístečků, jako by to byl film.

Jabloní mám nyní na zahradě asi 10. Skomírající polokmen nějakého letního jablka jsem ořezal a přerouboval. A chytlo se. Uvidíme co další leta.

Dále zde mám 4 Angličany - 2x Yarlinton Mill - polokmen a 2x Sommerset redstreak - čtvrtkmen. Nevím moc v to nedoufám, zdejší klima bude asi na ně dost exotické. Zatím jsou to však  na začátku.

A pak  začínající polokmeny a vysokokmeny toho staršího českého - Nonety, koženáč, žíhané letní. Cider z těchto odrůd jste mohli již několikrát ochutnat na některé degustaci. Takže za mě odzkoušené a dobře fungující varianty. Sázel jsem loni na podzim.  Dále je tu sudetská reneta a jedna jadernička, které se moc nedaří. Ach to padlí, každý rok vždy přijdu o všechny výhony a tak začínám vždy od znova.

Pupeny raší a vše se zelená. Tak už se těším na květ.

 

 

 

 

ZÁKAZNICKÁ PODPORA

Potřebujete se poradit s výběrem cideru? Zavolejte nám kdykoliv na 775 633 077 nebo napište na info@dobrycider.cz.

DOPRAVA ZDARMA

Bezpečné a rychlé doručení na Vaši adresu zdarma pro objednávky nad 1900 Kč

OSOBNÍ ODBĚR

Využijte možnosti osobního vyzvednutí u nás na prodejně v Praze a ušetřete.

// BLOG NA TITULKU