Novinky na českém trhu - staronové i zcela nové

Během uplynulého roku některé věci pro nás všechny nebyly úplně jednoduché. Naštěstí pořád vítězí tvůrčí duch, a proto vznikaly a stále také  vznikají zajímavé české cidery.

Na scéně se znovu objevily některé staré známé tváře: 

Mad Apple Cider 

Je to nestarší původní české značka ciderů, které začala již v roce 2007. Pár nadšenců a obdivovatelů tohoto nápoje ze Znojma jako první začal přibližovat tento nápoj české veřejnosti.

Nyní se značka přestěhovala do Loun a podle původní receptury, ovšem nyní z lounských sadů, pokračuje dále.

Ve variantách Mad apple suchý a Mad apple polosuchý. Nyní v 330ml lahvích. 

F.H.Prager 

Je to druhá nejstarší značka ciderů, které letos obnovila činnost a vrací se na scénu. Jiný majitel, ale opět s respektem k původnímu odkazu F.H. Prager ciderů. Tedy nefiltrovat, nedoslazovat, nesířit a nechat vyniknout to hlavní z chuti. Nyní je receptura obohacena o vliv hořkosladkých anglických cider jablek. Cidery máme v plechovce, což je pro českou scénu novinka.

V naší nabídce nalezneta F.H. Prager 11 - polosuchý, F.H. Prager 13 -suchý a zcela nové F.H.Prager Nealko cider (méně než 0,5% alkoholu).

Jako zcela nové na scéně lze označit tyto nové cidery:

Kauboycider

Nefiltrovaný, nepasterovaný, nedoslazovaný originál ze severu Čech. Jedná se o směs jablek a trochu hrušek ze sadů z okolí Litoměřic a Českého středohoří. Tváří se jako drsoň, ale pije se velmi dobře. Je trochu sušší, ale stále tak akorát.

V nabídce je nyní jen jeden Kauboy v 500ml lahvích

cCH! Cidérka Chříč

Pivovar Chříč vyrábí pivo PCh!. Nyní k tomu přidali cider cCH!. Nejedná se o žádný pivní cider, nebo jablečné pivo, ale nefiltrovaný, ortodoxnější cider, kde výrobce odkazuje na francouzský způsob výroby. V nabídce mají 750ml lahve. První je klasický cidre a druhý je barikovaný, který zrál skoro rok v dubových sudech po víně.

Kolowrat Brut Cidre

Výrobce ciderů ze západních Čech Kolowratovy sady rozšířil nabídku ciderů o suchý cidre francouzského typu Kolowrat Brut Cidre, který dozrává v lahvích. Alkoholu má 8%. Tedy trochu silnější.  Tyto cidery mají velmi dobrou řemeslnou úroveň, používají ovoce pouze z vlastních sadů, takže kontrolují celý proces od stromku po cider. A to se počítá.

ZÁKAZNICKÁ PODPORA

Potřebujete se poradit s výběrem cideru? Zavolejte nám kdykoliv na 775 633 077 nebo napište na info@dobrycider.cz.

DOPRAVA ZDARMA

Bezpečné a rychlé doručení na Vaši adresu zdarma pro objednávky nad 1900 Kč

OSOBNÍ ODBĚR

Využijte možnosti osobního vyzvednutí u nás na prodejně v Praze a ušetřete.

// BLOG NA TITULKU