Kamenná prodejna je dočasně zavřena! Objednávky pouze přes e-shop s doručením nebo vyzvednutím v dopoledních hodinách.

Odrůdy jablek na cider I - Noneta/Matčino

Krásně to kvete, a vše z čeho budete pít Váš cider právě začíná. Beru to jako příležitost napsat pár řádek o odrůdách jablek, které se vyskytují mezi malovýrobci. 

Jedna z mých oblíbenkyň je Noneta, nebo-li Matčino. Rád ji používám a mám k ní sentimentální vztah, proto jsem ji zařadil na první místo. 

Jedná se původně o americkou odrůdu, která se zde slušně zabydlela. Hojná je ve starších sadech ve středních Čechách. Jedná se o mohutný strom, který má středně štědrou úrodu. Ovoce se sklízí v polovině září a dá se spotřebovávat do konce listopadu. Pak už trochu moučnatí. Je to nádherně voňavá a sladká odrůda. Má lehce mastnou slupku, která při dozrávání žloutne na vrchu červená s tečkováním. Plody jsou středně velké, křehké a voňavé

Cider z ní kvasí rychle a vydatně a dozrává ke krásně až madlově oříškovému projevu. Cider má typicky znatelnou kyselinku, ale při dobrém ošetření procesu Vám vadit nebude. Cider si uchovává dobrou a hutnou strukturu a vydrží dlouho. Cider někdy bývá náchylný k nahořknutí. Sedimenty vzniklé během kvašení mohou cideru dát výraznou hořkost a trpkost.

V našich končinách s touto odrůdou pracuje často například BACHA! Cidre.

Více informací na Wiki

800px-Malus-Mutterapfel

 

 

 

 

ZÁKAZNICKÁ PODPORA

Potřebujete se poradit s výběrem cideru? Zavolejte nám kdykoliv na 775 633 077 nebo napište na info@dobrycider.cz.

DOPRAVA ZDARMA

Bezpečné a rychlé doručení na Vaši adresu zdarma pro objednávky nad 1900 Kč

OSOBNÍ ODBĚR

Využijte možnosti osobního vyzvednutí u nás na prodejně v Praze a ušetřete.

// BLOG NA TITULKU