Kamenná prodejna je přestěhovaná: Medovinárna, Na Zderaze 14, Praha 2

Odrůdy na cider III - Booskopské

Booskopské je stará odrůda pocházející z Holandska. K nám se rozšířila přes Německo, kde je stále poměrně oblíbená. Patří mezi renetovité odrůdy. Často se jí říká i koženáč (ale druhů koženáčů je více). Vizuálně se tedy nejedná o úplně atraktivní odrůdu, což oblibu v současnosti snižuje.

Pěstuje se jako vysokokmen či polokmen, protože má obvykle velké kulovité koruny. Ovoce je velké a dozrává v říjnu a vydrží uskladněné až do konce zimy. Po utržení je lepší nechat jej dozrát (jinak může být dost kyselé). Skvělé je v kuchyni a na křížaly.

Chuť je sladkokyselá. Má nadprůměrný obsah cukru, proto se hodí na víno či cider. Dobře se dá použít jako odrůda do směsi na cider, právě pro svojí svěží kyselinku a vysoký cukr, odrůda dobře kvasí. V Německu jsem zaznamenal často i odrůdové cidery z Booskopského. U nás s touto odrůdou pracuje například Českorájský, který dělá hutné, přírodní výborné cidery (které jsou moji velcí oblíbenci).

Až uvidíte velký kulovitý strom jabloně, zastavte se a podívejte se na něj, je to majestát. Dost možná se jedná o jabloň Booskopského. Pokud bude mít i ovoce jako na obrázku, je to ona.1200px-Malus_Boskoop_4581

ZÁKAZNICKÁ PODPORA

Potřebujete se poradit s výběrem cideru? Zavolejte nám kdykoliv na 775 633 077 nebo napište na info@dobrycider.cz.

DOPRAVA ZDARMA

Bezpečné a rychlé doručení na Vaši adresu zdarma pro objednávky nad 1900 Kč

OSOBNÍ ODBĚR

Využijte možnosti osobního vyzvednutí u nás na prodejně v Praze a ušetřete.

// BLOG NA TITULKU

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení