Proč pořádat degustace ciderů

Jsem vždy moc rád, když se sejdeme u nás v cidrotéce na nepravidelně pořádaných degustacích. Jejich cílem není prezentace sommelliérských dovedností (které nemám) a nějak strukturovaně analyzovat jednotlivé vzorky. Jde o to představovat bohatou škálu chutí a vůní, která se za cidery skrývá a své dojmy sdílet.

Každý má své oblíbence a neoblíbence. Vždy jsem přesvědčen, že každý ať už pije cider poprvé nebo ne si vždy najde nejméně jeden vzorek, který mu bude vyhovovat. Mnozí jsou překvapení, co všechno se od cideru najednou dá čekat, že má smysl ochutnávat a hledat si ten svůj.

Ano, ne vždy nám vše klapne. Nyní /5.2./ nám na degustaci také zcela nesedl jeden z ciderů. Příliš ostrá sirka ve vůni, která skutečně nešla vyvětrat.:-) Ano i to se může stát, bavíme se totiž vždy o nápojích, které kvasí a chybky se mohou vloudit.

Atmosféra na degustacích, je vždy příjemná a s každou další skleničkou je lepší a lepší. Debata se rozproudí a tak se můžeme vzájemně obohatit svými postřehy a názory a je prostor probrat vše na co se chcete o ciderech zeptat. Co víme povíme, a ovšem někdy se můžeme i mýlit. A to nás baví.

 Jak jste hodnotili cidery na naší poslední degustaci se podívejte zde.

ZÁKAZNICKÁ PODPORA

Potřebujete se poradit s výběrem cideru? Zavolejte nám kdykoliv na 775 633 077 nebo napište na info@dobrycider.cz.

DOPRAVA ZDARMA

Bezpečné a rychlé doručení na Vaši adresu zdarma pro objednávky nad 1900 Kč

OSOBNÍ ODBĚR

Využijte možnosti osobního vyzvednutí u nás na prodejně v Praze a ušetřete.

// BLOG NA TITULKU